play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Tarnowskie Góry: W mieście powstanie Wielka Rafa Koralowa

today4 maja 2021

Background

Rafa Koralowa w Tarnowskich Górach? – to nie pomyłka. W TCK powstanie makieta rafy koralowej, która ma zwracać uwagę na bardzo poważny problem zanieczyszczenia wód w morzach i oceanach.

Tarnogórskie Centrum Kultury w ramach tegorocznej edycji Eko Krainy chce wspólnie z mieszkańcami stworzyć wielką instalację rafy koralowej. Rafa ma powstać z… plastiku. Bo to właśnie plastik, nadmiernie produkowany przez człowieka, w dużej mierze jest przyczyną zanieczyszczenia wód w morzach i oceanach. Aby tarnogórska rafa miała szansę powstać, ogłoszoną zbiórkę:

– Zapraszam do udziału w tej zbiórce. Wystarczy przynieść do TCK plastikowe szyjki, denka oraz korki z butelek po napojach, co pozwoli nam wspólnie zbudować bardziej rozbudowaną wersję rafy. Materiały można zostawiać w specjalnej skrzynce przygotowanej w holu TCK –  mówi Krzysztof Stręcioch z Tarnogórskiego Centrum Kultury.

Zbiórka trwa do 14 maja. Następnie rafa będzie udostępniona najpierw w mediach społecznościowych, a gdy tylko sytuacja epidemiczna na to pozwoli będzie można ją zwiedzać.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content