play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Tarnowskie Góry: Za udział w Strajkach Kobiet grozi mu wydalenie z zawodu nauczyciela

today15 grudnia 2020

Background

Grozi mu nagana, a nawet wydalenie z zawodu nauczyciela. Michał Sporoń, nauczyciel z Tarnowskich Gór, czynnie uczestniczący w Strajkach Kobiet, z zarzutami postawionymi przez Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Dziś rozpoczął się proces nauczyciela przed Kolegium Dyscyplinarnym Kuratorium Oświaty. Rzecznik dyscyplinarny zarzuca Sporoniowi – poloniście w II Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica, udział w protestach kobiet. Postępowanie wszczęto po skardze, jaką złożyła posłanka Prawa i Sprawiedliwości Barbara Dziuk.

 

 

-Nie poddam się, będę walczył o swoje prawa – mówi Radiu Piekary nauczyciel i dodaje, że:  udział w proteście to jest moje prawo obywatelskie. Nie jestem tylko nauczycielem – jestem też obywatelem! Poza tym jestem radnym powiatowym, którego zadaniem jest uczestnictwo w życiu publicznym.

Nauczyciel nie chce publicznie komentować stawianych mu zarzutów. Wyjaśnienia w tej sprawie będzie składał w bytomskiej delegaturze Kuratorium Oświaty w towarzystwie prawników. Tych samych, którzy wcześniej zaangażowali się w obronę nauczycielek z Zabrza. Kobietom, przypomnijmy, rzecznik dyscyplinarny postawił zarzut naruszenia godności nauczyciela po tym, jak podczas ogólnopolskiego strajku kobiet przyszły do pracy ubrane na czarno. Ostatecznie jednak wszystkie zostały oczyszczone z zarzutów.

Fot: fb/Michał Sporoń

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content