play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Tarnowskie Góry: Zatrzymano złodziei! Ukradli quada i motocykl ZDJĘCIA

today30 czerwca 2021

Background

Na 3 miesiące trafili do aresztu dwaj mężczyźni, którym śledczy zarzucają liczne włamania i kradzieże. Niektórzy pokrzywdzeni o kradzieżach ich własności dowiedzieli się dopiero od policjantów. Mundurowi odzyskali skradzione rzeczy warte kilkanaście tysięcy złotych. Sprawcom, za popełnione przestępstwa, grozi nawet do 10 lat więzienia.

Włamywaczy zatrzymali policyjni wywiadowcy, którzy patrolując Osadę Jana w Tarnowskich Górach, zwrócili uwagę na samochód marki Audi z przyczepką, którego kierowca o 3.00 zaparkował przy ciągu garaży. W aucie siedzieli 30-letni tarnogórzanin oraz 25-letni mieszkaniec powiatu rybnickiego. Mężczyźni na przyczepce przewozili motocykl i różnego rodzaju narzędzia.

Podczas kontroli zachowywali się nerwowo i szybko wyszło na jaw, jaki był tego powód. Stróże prawa znaleźli przy nich woreczek strunowy z białym proszkiem. Późniejsze badanie wykazało, że była to amfetamina. To jednak dopiero początek kłopotów zatrzymanych mężczyzn.

Sprawę przejęli tarnogórscy kryminalni. Policjanci szybko ustalili, który z garaży należy do zatrzymanego tarnogórzanina. Podczas przeszukania znaleźli w nim między innymi quada, zdekompletowany motocykl, elektronarzędzia oraz kompresor. Kryminalni ustalili, że quad został skradziony w połowie czerwca z Rybnika.

Znaleziony w garażu motocykl i drugi z przyczepki nie figurowały jako kradzione, jednak zatrzymani mężczyźni nie potrafili wyjaśnić ich pochodzenia.

Policjanci bardzo szybko dotarli do ich właścicieli, którzy nawet nie zorientowali się, że ich sprzęt został skradziony. Jeden z okradzionych w chwili zdarzenia przebywał za granicą, a drugi był przekonany, że jego własność nadal znajduje się w garażu.

25 i 30-latek zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Tarnowskich Górach, gdzie przedstawiono im zarzuty włamania i kradzieży. Starszy z mężczyzn dodatkowo usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Sąd zadecydował o zastosowaniu wobec podejrzanych najsurowszego środka zapobiegawczego. Obaj mężczyźni na 3 miesiące trafili do aresztu. Grozi im do 10 lat więzienia.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content