play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Tarnowskie Góry: Zmieni się okolica „Hali” i Staszica

today23 kwietnia 2021

Background

Stefa wypoczynku w otoczeniu zieleni – tak w skrócie można podsumować koncepcję przebudowy terenu przed Halą Targową w Tarnowskich Górach.

Prace rewitalizacyjne mają rozpocząć się jeszcze w tym roku. Będą obejmować dosadzenia drzew i krzewów, a także wyeksponowanie tego co już jest:

– Projektanci zaproponowali wyeksponowanie obelisku, który upamiętnia dawny cmentarz ewangelicki, który obecnie jest dość mało widoczny, a znajduje się pomiędzy Halą a Liceum im. Staszica. Zgodnie z sugestiami projektantów, postanowiliśmy zachować i oświetlić zabytkowe „kielichy”, które na tym terenie również się znajdują.  Projektanci wprowadzili także bardzo atrakcyjne strefy wypoczynku – duże ławki, leżaki, zdrój uliczny, strefę piknikową – tłumaczy reporterce Radia Piekary Katarzyna Majsterek z tarnogórskiego magistratu.

Z zielonego skweru przy Hali Targowej usunięte zostaną bariery architektoniczne, część betonowych obiektów reklamowych oraz tzw. blaszak stojący nieopodal liceum Staszica. Niezmiennie pozostaną tam drzewa:

– Wszystkie drzewa, które znajdują się obecnie pod Halą zostaną zachowane. Żadne z nich nie zostanie wycięte. Co więcej – posadzonych zostanie 15 nowych – dodaje w rozmowie z Radiem Piekary Katarzyna Majsterek.

Pojawi się także mnóstwo niskiej zieleni. Brzegiem terenu ma być poprowadzona droga rowerowa.

 

 

Fot. UM Tarnowskie Góry

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content