play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Teatr Miejski w Gliwicach z propozycjami dla najmłodszych widzów

today6 kwietnia 2020

Background

Jak zrobić teatr cieniowy, instrumenty z marchewki i teatr pudełkowy w domu, jak grać na grzebieniu, czy samodzielnie wykonać lalkę- to tylko nieliczne propozycje Teatru Miejskiego w Gliwicach, który przeniósł swoją aktywność do sieci. Aktorzy gliwickiego teatru, zazwyczaj widziani na scenie, tym razem zapraszają widzów do swoich domów i w luźnej rozmowie opowiadają o teatrze, rodzinie, wspomnieniach ze studiów czy jeździe na hulajnodze po Gliwicach. Na stronie internetowej www.teatr.gliwice.pl oraz na profilu Youtube można znaleźć dwa zarejestrowane spotkania, z Michałem Wolnym i Dominiką Majewska. 

W poniedziałek, 6 kwietnia, o godz. 21.30  odbędzie się spotkanie live z aktorem,  Łukaszem Kucharzewskim, znanym z takich gliwickich spektakli jak „Plotka”, „Tchnienie” czy „Miłość w Leningradzie”. Wywiady na żywo można oglądać na profilu FB gliwickiej sceny. Można nadsyłać pytania do aktora poprzez Messengera oraz na adres mailowy: bow@teatr.gliwice.pl. Będzie także możliwość zadawania pytań podczas transmisji (w komentarzach).

Kolejne spotkanie już w czwartek, 9 kwietnia (godz. 21.30). Tym razem gościem video spotkań  będzie aktorka, Karolina Burek.

Oprócz internetowych działań skierowanych  stricte  do dorosłych widzów, teatr ma również propozycje dla rodziców, opiekunów i ich pociech. Gliwiccy aktorzy, znanie z takich spektakli jak „Dzieci z Bullerbyn”, „Tuwim dla dzieci”, czy „Powitanie” przygotowują dla najmłodszych warsztatowe niespodzianki. Będzie muzycznie, plastycznie a na pewno twórczo- m.in. podpowiedzą  jak zbudować w domu teatr…Z propozycji, które już możecie zobaczyć w sieci, to krótki warsztat jak zrobić swoje własne lalki teatralne (prowadzony przez Anię Moś i Rafała Domagałę) oraz śpiewanie i grzebieniowe granie z Mileną Jabłońską i Czarkiem Jabłońskim. W planach nami teatr cieniowy, instrumenty z marchewki i teatr pudełkowy.

Wszystkie odcinki możecie oglądać na profilu Teatru Miejskiego w Gliwicach na kanale Youtube (przechodząc albo ze strony internetowej Teatru, albo wpisując w wyszukiwarce na Youtube: Teatr Miejski w Gliwicach). Można także dołączyć do grupy facebookowej: Teatr Miejski w Gliwicach dla dzieci.

fot. Jeremi Astaszow/Teatr Miejski w Gliwicach

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content