play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Teatr Żelazny wznowi działalność. Wiemy kiedy…

today28 maja 2020

Background

Teatr Żelazny wznowi działalność. Wiemy kiedy… Znajdujący się w budynku dworca kolejowego Teatr Żelazny 12 czerwca br. przyjmie ponownie widzów. Prywatna scena, należąca do aktorskiego małżeństwa Marty i Piotra Wiśniewskich, znana miłośnikom Melpomeny na Śląsku, w czerwcu proponuje swoim sympatykom teatralne hity: „Seks dla opornych”, „Shirley Valentine” oraz reżyserowany przez Artura Barcisia  spektakl „Ściana”. Z powodu pandemii, która wymusiła zamknięcie teatralnych scen, Wiśniewscy otwarli w Katowicach warzywniak „Twoja Nać”, który wśród mieszkańców cieszył się dużą popularnością…

Teatr Żelazny wznowi działalność. Repertuar na czerwiec  2020:

SEKS DLA OPORNYCH

12.06  godz. 19:00

13.06  godz. 16:00 i 19:00

Małżeństwo postanawia wyjechać na weekend do eksluzywnego hotelu, by ożywić swój związek. Biorą ze sobą egzemplarz popularnego poradnika małżeńskiego pt. „Sex dla opornych”. Jak mąż przyzwyczajony do wizerunku poczciwej żony i kochającej matki zareaguje na widok tejże cedzącej niecenzuralne słowa i odzianej w strój tzw. dominy rodem z filmu dla dorosłych? Co kryje się pod powierzchnią weekendu, który ma przywrócić małżonkom dawny wigor i pożądanie? Kolejne gry i zabawy pary są pretekstem do głębokiej rozmowy w poszukiwaniu tego, co łączy i niwelowaniu tego, co dzieli.

bilety

45 /40 zł

Reżyseria: Piotr Wiśniewski

Obsada: Marta Marzęcka-Wiśniewska, Dariusz Wiktorowicz

 

SHIRLEY VALENTINE

19.06, godz. 18:00

20.06,  godz. 19:00

21.06,  godz.  15:30

Legendarny spektakl Willy’ego Russell’a, byłego fryzjera, który słuchając zwierzeń, zgłębił tajniki kobiecej duszy. Hit teatralny w wykonaniu Anny Kadulskiej, w humorystyczny sposób opowiada historię kury domowej, która zajmując się domem i gotując mężowi sadzone z kartoflami zapomniała o własnych marzeniach. Jedyną jej powierniczką jest kuchenna ściana, z którą rozmawia. Pewnego dnia dostaje od przyjaciółki zaproszenie na dwutygodniowy urlop do Grecji. Propozycja wydaje się abstrakcyjna i niemożliwa do zrealizowania, czy wyjedzie wbrew woli męża?

Reżyseria i scenografia: Piotr Wiśniewski

Wystepuje: Anna Kadulska

Bilety 35/40 zł

 

ŚCIANA

26.06, godz. 19:00

27.06, godz. 16:00

28.06, godz. 16:00

Brawurowa komedia w reżyserii Artura Barcisia. Czterdziestopięcioletni Jacek, kawaler z Mokotowa, agent nieruchomości chce wypłacić pieniądze w banku. Z pozoru zwykła sytuacja, staje się bardzo niecodzienną, gdyż pracownicy banku, rozpoczynają dochodzenie, czy aby ich klient nie ma za dużo pieniędzy… Bohater dowiaduje się, że polski bank został wykupiony przez indyjską grupę kapitałową i on sam podlega już nie polskiemu, a indyjskiemu ustawodawstwu.

Traktowany jak przestępca z racji na „wysoki współczynnik awansu społecznego” uczestniczy w serii coraz bardziej surrealistycznych, momentami przezabawnych i dziwacznych sytuacji, które prowokują go do skrajnie różnych emocji, od zniecierpliwienia, przez furię, po zobojętnienie. Bawi do rozpuku śmiały, ostry jak brzytwa i surrealistyczny humor rodem z Monty Pythona.

szczegóły na: www.teatrzelazny.pl/repertuar

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content