play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Teatralne Parkowanie wraca do Tarnowskich Gór

today24 sierpnia 2020

Background

Teatralne Parkowanie, czyli spektakle teatralne w plenerze wpisały się w kalendarz kulturalny Tarnowskich Gór. Niestety ze względy na sytuację epidemiologiczną tegoroczna edycja odbędzie się w okrojonym zakresie. Teatry zaparkują w Parku Miejskim tylko przez jeden weekend.

W ostatni weekend sierpnia będzie okazja zobaczyć dwa przedstawienia. W sobotę coś dla widzów dorosłych: Świniopolis Teatru Biuro Podróży z Poznania, w niedzielę spektakl dla dzieci „Baśniowy Ambaras” grupy artystycznej Niespasowani z Pyskowic.

Plany związane z tegoroczną edycją były ambitne, ale z powodu koronawirusa przez pewien czas pod znakiem zapytania było, czy w ogóle się odbędzie. Ostatecznie udało się zorganizować dwa pokazy w plenerze – Mówi Radiu Piekary Anna Gołkowska-Dymarczyk ze Stowarzyszenia Góry Kultury.

W sobotę, 29 sierpnia o godz. 20.00 w parku miejskim będzie można zobaczyć „Świniopolis” Teatru Biuro Podróży z Poznania.

Ta z pozoru prosta opowieść o małych świnkach wychowywanych i edukowanych przez dorosłe świnie jest dalekim echem Orwellowskiego „Folwarku zwierzęcego” . Wykorzystuje ona motywy cynicznego autorytaryzmu, dominacji i iluzji w tworzeniu fałszywej rzeczywistości, w której bogiem staje się człowiek

Spektakl otrzymał nagrodę za najlepszy scenariusz na ogólnopolskim Festiwalu Komedii Talia, w Tarnowie w 2005 roku. To już trzeci występ Teatru Biuro Podróży na Teatralnym Parkowaniu.

W niedzielę, 30 sierpnia o godz. 17.00 będzie można zobaczyć spektakl dla dzieci „Baśniowy Ambaras” grupy artystycznej Niespasowani z Pyskowic. Fabuła przedstawienia krąży wokół wielu znanych postaci z baśni. W krainie bajek nieoczekiwanie wszystko się pomieszało. Bohaterowie w zabawny sposób postarają się znaleźć sposób, jak wyjść z tych opresji.

Organizatorzy proszą o dostosowanie się do obowiązującego regulaminu wydarzenia. Założenie maseczek ochronnych oraz zachowanie dystansu. Ze względu na konieczność ogrodzenia miejsca spektaklu liczba miejsc będzie ograniczona – warto przyjść wcześniej. Wstęp bezpłatny.

Fot: Archiwum Teatr Biuro Podróży

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content