play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Teatralne Parkowanie znów rusza w Tarnowskich Górach! Już w ten piątek

today14 lipca 2021

Background

Teatry uliczne znów zaparkują w parku miejskim w Tarnowskich Górach. W piątek wieczorem rusza IV edycja Teatralnego Parkowania. Wystąpi Teatr Biuro Podróży ze spektaklem ,,Eurydyka”.

Teatralne Parkowanie to impreza, która od 2018 wykorzystuje przestrzeń miasta, a dokładnie park miejski, do prezentacji wartościowych plenerowych spektakli teatralnych w wykonaniu artystów zarówno z okolic, jak i z całej Polski. Zaproszone grupy teatralne będą prezentowały swoje spektakle w letnie weekendy.

– Staramy się, żeby sezon, nasz sezon teatralny znowu wrócił do takiego stałego trybu. Tak naprawdę organizując pierwsze Teatralne Parkowanie, cztery lata temu, troszkę się nie spodziewaliśmy, ale oczywiście bardzo chcieliśmy, aby to się tak mocno rozrosło i żeby zapraszać co roku teatry. Też przede wszystkim tarnogórzanie nam powiedzieli – tak to jest super projekt, róbcie to – więc w tym roku będzie aż 5 grup teatralnych. Spektakli będzie sześć, w tym jeden spektakl dla dzieci. Ruszamy już 16 lipca, oczywiście w parku miejskim. Wstęp jest bezpłatny – mówi Anna Gołkowska-Dymarczyk ze Stowarzyszenia Góry Kultury.

Lipcowe spektakle rozpoczynać będą się o godzinie 21.00. Jak zapowiadają organizatorzy, będą spektakularne, nie tylko ze względu na treść, ale przede wszystkim wrażenia wizualne.

Program Teatralnego Parkowania:

  • 16 lipca, 21.00: Teatr Biuro Podróży – ,,Eurydyka”,
  • 31 lipca, 21.00: Teatr Orbis Tertius – ,,Misterium Buffo”,
  • 7 sierpnia, 20.00: AteliercuncheoN – ,,Krysolov”,
  • 20 sierpnia, 20.00: Fundacja Sztukmistrze – ,,Spektrum”,
  • 28 sierpnia, 14.00: Teatr Fuzja – ,,Ciocia Jadzia” (dla dzieci), 20.00: Teatr Fuzja – ,,Dywidenda”.

Wydarzenie zostało sfinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury oraz Urzędu Miasta w Tarnowskich Górach. Wstęp wolny.

 

Fot: Facebook/Góry Kultury

Autor: Weronika Manowska


0%
Skip to content