play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Teatry wznawiają działalność. Teatr Zagłębia ma wiele ciekawych propozycji

today24 maja 2021

Background

Sanitarne obostrzenia już nieco łagodniejsze, więc można śmiało wybrać się do teatru. Miłośnikom sztuki na deskach swoją ofertę poleca Teatr Zagłębia w Sosnowcu.

Po trzymiesięcznej przerwie sosnowiecka scena wraca z dwiema premierami oraz dobrze już znanymi produkcjami.

– Do końca czerwca mamy zaplanowane dwie premiery – 11 czerwca, spektakl „Komedia. Wujaszek Wania” Jędrzeja Piaskowskiego i Huberta Sulimy na podstawie A. Czechowa oraz 25 czerwca – „Czas wypadł z ram” – teatralny stand-up w reżyserii Jacka Kozłowskiego – mówi Paweł Wojciechowski z Biura Współpracy z Widzami.

Czerwiec rozpocznie się jak co roku – Dniem Dziecka. Z tej okazji Teatr Zagłębia przygotował warsztaty połączone z otwarciem ogrodu teatralnego oraz pokaz spektaklu „Nowa Księga Dżungli” w reż. Iwo Vedrala. W czerwcu nie zabraknie również takich przedstawień jak „Przodownicy miłości. Rewia związkowo-robotnicza” w reż. Jacka Mikołajczyka oraz farsy „Boeing, Boeing” w reż. Wojciecha Leśniaka.

– Ruszamy ze spektaklami od 29 maja. Zapraszamy wtedy widzów na odświeżoną wersję spektaklu „Boeing, Boeing” w reż. Wojciecha Leśniaka. Przy każdym spektaklu prosimy o wcześniejszy zakup lub rezerwację biletu, ponieważ możemy grać tylko dla 50% widowni. Przypominamy także o dezynfekcji rąk, zasłanianiu ust i nosa maseczką oraz zachowanie dystansu społecznego – kontynuuje Paweł Wojciechowski.

Szczegóły na stronie internetowej Teatru – www.teatrzaglebia.pl oraz profilu na Facebooku.

fot. Zdjęcie poglądowe

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content