play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Wiadomości

Telefon do Centrum Powiadamiania Ratunkowego: W mieszkaniu w centrum Katowic jest bomba!

today10 września 2021

Background

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach zatrzymali mężczyznę, który zawiadomił telefonicznie Centrum Powiadamiania Ratunkowego o tym, że w jednym z mieszkań w centrum miasta jest podłożona bomba. Podejrzanemu grozi kara do 8 lat więzienia, która może zostać zwiększona, gdyż działał on w warunkach tzw. recydywy. Na czas trawiącego postępowania podejrzany został objęty policyjnym dozorem.

W sobotę, 4 września dyspozytor Centrum Powiadamiania Ratunkowego otrzymał telefon o podłożeniu ładunków wybuchowych w jednym z mieszkań w centrum Katowic. Natychmiast pod wskazany adres zostali wysłani policjanci, którzy obudzili mieszkańców lokalu. Ci byli bardzo zaskoczeni informacją o zagrożeniu. Po sprawdzeniu przez mundurowych mieszkania okazało się, że jest to fałszywy alarm.

Kryminalni z  katowickiej komendy bardzo szybko namierzyli sprawcę fałszywego alarmu. Został on zatrzymany w swoim mieszkaniu, kompletnie zaskoczony wizytą policjantów. 35-latkowi przedstawiono zarzut wywołania zagrożenia dla życia lub zdrowia wielu osób poprzez poinformowanie służb o podłożonym ładunku wybuchowym, co spowodowało działanie instytucji w celu uchylenia zagrożenia. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat więzienia, która może zostać zwiększona, gdyż działał on w warunkach recydywy. W 2019 roku był już zatrzymany i skazany za fałszywy alarm o podłożeniu ładunku wybuchowego.

Na czas trwającego postępowania prokurator nadzorujący sprawę zastosował środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Czynności w sprawie trwają.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content