play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Wiadomości

Tarnowskie Góry: 60-lecie centrum rehabilitacji „Repty”. Placówka z planami na przyszłość

today15 października 2021

Background

Okrągły jubileusz obchodzi Górnośląskie Centrum Rehabilitacji „Repty”. Znana w całej Polsce placówka świętuje swoje 60-lecie.

Wczoraj odbył się pierwszy dzień obchodów 60-lecia Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji „Repty”. W uroczystościach wzięli udział liczni goście, m.in. wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz czy też Izabela Domogała, członki Zarządu Województwa Śląskiego.

To był pierwszy powstały ośrodek, który miał pomagać górnikom po wypadkach. Ewoluował i w efekcie pomaga wszystkim potrzebującym. Dziś mamy ponad siedmiuset pacjentów – relacjonował nam dyrektor placówki, Norbert Komar.

W ramach jubileuszu zorganizowana została konferencja naukowa, a także warsztaty prowadzone przez najlepszych specjalistów rehabilitacji. Placówka specjalizuje się w rozmaitych rodzajach rehabilitacji, w tym postcovidowej. Celem na przyszłość jest rozwój rehabilitacji onkologicznej, która jest niezbędna w całości procesu leczenia.

W tej chwili pacjent onkologiczny może jedynie skorzystać z rehabilitacji ogólnoustrojowej. To musi być zmienione. To będzie wyzwanie dla całej Polski. Repty mają pokazać na ile jest to możliwe. Dlatego chcemy być tutaj takim wiodącym ośrodkiem, który będzie wykreślał standardy postępowania z tymi pacjentami onkologicznymi – mówił w rozmowie z naszą reporterką prof. Piotr Majcher, krajowy specjalista w dziedzinie rehabilitacji medycznej.

 

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content