play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

TG story – Piotr Trojan zrobił film o dziecięcych lękach. Premiera w sobotę

today22 stycznia 2021

Background

TG story według Piotra Trojana. Młodzież z Tarnowskich Gór zrobiła film z Piotrem Trojanem, zdobywcą nagrody na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Aktor wyróżniony został za pierwszoplanową rolę męską w filmie “25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”.

Artysta wraz z grupą dzieci i młodzieży z Tarnowskich Gór spotkali się latem 2020 roku na warsztatach, a w październiku z operator Małgorzatą Stasiewicz nagrywali zdjęcia do filmu.

Film “tg story” to finał projektu „Just do it” – cyklu warsztatów dzięki którym uczestnicy mogli nauczyć się pracy z kamerą, tekstem czy dowiedzieć czegoś o kreowaniu bohatera i pracy nad rolą. Pomysłodawcą oraz reżyserem projektu jest tarnogórzanin Piotr Trojan.

Jak mówi pomysłodawca – film jest horrorem, w którym będzie trochę śmiesznie i trochę strasznie. Podczas kręcenia udało się pokazać znane tarnogórskie miejsca – dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej udało nam się wejść z kamerą do Kopalni Zabytkowej oraz Sztolni. Współpracujemy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Tarnogórskim Centrum Kultury – wspomina Piotr Trojan.

Z powodu pandemii premiera filmu została przeniesiona z Miejskiego Kina Olbrzym na YouTuba Tarnogórskiego Centrum Kultury. Następnie film zostanie zgłoszony na najważniejsze polskie i zagraniczne festiwale filmów krótkometrażowych. Postprodukcją obrazu zajmuję się ATM System.

 

Fot: kadr z filmu tg story

23 stycznia o godz. 18:00 odbędzie się premierowy pokaz filmu „tg story”, który został zrealizowany w ramach projektu „Just do it” dzięki dofinansowaniu ze Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Film będzie dostępny na kanale You Tube Tarnogórskiego Centrum Kultury przez 24 h od publikacji (czyli od 23 stycznia godz. 18:00 do 24 stycznia do godz. 18:00).

Piotr Trojan to aktor, scenarzysta i reżyser wywodzący się z Tarnowskich Gór

Swoją karierę aktorską rozpoczął na zajęciach teatralnych w Tarnogórskim Centrum Kultury. Jest również absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej Jana Paderewskiego oraz Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi na wydziale aktorskim. Swoją edukację kontynuował w Studio Prób przy Wajda School w Warszawie na kursie reżyserii. We wrześniu 2020 roku zadebiutował na dużym ekranie w filmie „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” w reżyserii Jana Holoubka, w którym zagrał tytułową postać. W tym samym roku został nagrodzony Złotym Lwem za tą rolę. Znany jest również z filmów i seriali m.in. „Tarapaty”, „Chce się żyć”, „Zieja”, „Pułapka” oraz „Znaki”.

 

Fot: Ksawery Zamoyski

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content