play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

TIR nadal wystaje na drogę! Służby przesunęły zamknięcie DK 1 w Piasku!

today3 sierpnia 2021

Background

Na dziś służby zaplanowały zamknięcie krajowej jedynki w Piasku. To w następstwie wczorajszego zdarzenia z udziałem ciężarówki.

Jak podaje Punkt Informacji Drogowej na dziś zaplanowane jest zamknięcie DK1 w Piasku. Służby przesunęły działania, gdyż na przeprowadzenie akcji miała nie zgodzić się policja. Początkowo nie sprzyjało temu natężenie ruchu a potem warunki pogodowe. Z uwagi na gęstą mgłę służby drogowe nie zdecydowały się podjąć zadania. Jak przekazał nam Marek Prusak z katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad kolejna próba wyciągnięcia ciężarówki z rowu zaplanowana jest na godzinę 20:00.

Wcześniej pisaliśmy:

Zamknięcie drogi krajowej numer 1 w Piasku zapowiada Punkt Informacji Drogowej. To w wyniku zdarzenia, do którego doszło dziś (02.08) rano.

Uwaga kierowcy, służby planują zamknięcie krajowej jedynki w miejscowości Piasek w powiecie pszczyńskim. To na skutek wypadku, do którego doszło dziś (02.08) przed 9 rano. Samochód ciężarowy wraz z naczepą z niewyjaśnionych dotąd przyczyn zjechał tam z jezdni i wpadł do rowu. Nikt nie został poszkodowany ale wciąż są utrudnienia w ruchu.

Prawy pas drogi w kierunku Bielska-Białej jest całkowicie nieprzejezdny, bo naczepa wystaje i zajmuje część jezdni. Samochody jeżdżą więc wyłącznie lewym pasem a to może generować duże natężenie ruchu w miejscu zdarzenia. Akcja wyciągania ciężarówki z rowu ma zostać zorganizowana o 20:00, gdy ruch będzie nieco mniejszy. Wówczas na miejscu pojawią się odpowiednie służby, które będą miały za zadanie wyciągnąć tira i usunąć powstałe utrudnienie.

/fot.: facebook/Bielskie Drogi

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content