play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Tłumy pielgrzymów w Piekarach Śląskich

today30 maja 2021

Background

Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców do Matki Bożej Piekarskiej odbyła się dzisiaj, 30 maja i miała – z uwagi na ograniczenia spowodowane koronawirusem – wyjątkowy charakter.

Pielgrzymów, którzy przybyli do Piekar Śląskich zarówno pieszo, jak i na rowerach czy samochodami, nie brakowało. Chętnych do udziału w wyjątkowym, duchowym wydarzeniu nie zniechęciły nawet wprowadzone zasady sanitarne. Z maseczkami na twarzach uczestniczyli w uroczystości. Po tym, jak zostali przywitani przez arcybiskupa Wiktora Skworca, wsłuchali się w wygłoszone przez niego słowo społeczne.

Mszę świętą odprawił abp. Stanisław Gądecki, metropolita poznański, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, który wygłosił kazanie do zebranych:

– Jaki jest nasz styl? Jest to styl charakterystyczny dla krajów niegdyś bogatych w wiarę i powołania, które dziś zatracają swoją tożsamość, ulegając zgubnemu i niszczącemu wpływowi pewnych nurtów nowoczesnej kultury. Nie brak ludzi, którzy uznali, że „Bóg umarł”, i ogłosili „bogiem” siebie, decydując, że sami są kowalami własnego losu i absolutnymi panami świata. Człowiek, który pozbył się Boga i nie oczekuje od Niego zbawienia, wierzy, że wolno mu robić wszystko, na co ma ochotę, że może stać się jedynym odniesieniem dla siebie i dla swego działania ocenił – mówił w trakcie homilii Metropolita poznański i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Po mszy odbyła się procesja z obrazem Matki Bożej Piekarskiej do bazyliki. Na zakończenie nabożeństwo majowe w bazylice odprawił biskup Adam Wodarczyk.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content