play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Piekary Śląskie

Tłumy żegnają 13-letnią Patrycję. Rodzice: Mamy przed oczami Twoją buzię umazaną czekoladą

today22 stycznia 2021

Background

[22.01.2021 10:21]

Rodzina, znajomi, przyjaciele, żegnają dziś w Piekarach Śląskich 13-letnią Patrycję, która zginęła od ciosów nożem zadanych przez 15-letniego kolegę. Tragiczne zdarzenia rozegrały się na początku ubiegłego tygodnia. Najpierw poszukiwania nastolatki, potem odnalezienie jej ciała na nieużytkach za jednym z supermarketów. Dziś pogrzeb dziewczynki, która zginęła z ręki znanej sobie osoby. W kościele ze strony duchownego padają słowa otuchy.

– Może być w nas bunt: Boże, gdzie byłeś, kiedy to się wydarzyło? Pamiętajmy, że Jezus zapewnia, że Wasza córka, koleżanka, zmartwychwstanie – mówił ksiądz w piekarskiej Bazylice.

– Było nam dane przeżyć wspólnie 14 wspaniałych lat. Mamy przed oczami Twoje pierwsze kroczki i buzię czekoladą umazaną. Zawsze towarzyszył nam Twój uśmiech, spontan i mnóstwo energii – napisali w liście rodzice Patrycji.

Prawdopodobnie 15-letni Kacper zabił Patrycję, bo ta była w ciąży – to jednak niepotwierdzone ostatecznie przypuszczenia. Postępowanie trwa, choć wiadomo, że oprawca dziewczyny nie pójdzie do więzienia, jak osoba dorosła. W chwili dokonania zbrodni nie miał ukończonych 15 lat.

[19.01.2021 09:48]

Znana jest już data pogrzebu 13-letniej Patrycji z Bytomia, która została brutalnie zamordowana w Piekarach Śląskich. Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione 22.01.2021 roku o godzinie 09:15 w Bazylice NMP w Piekarach Śląskich.

[15.01.2021 13:33]

Prokuratura poinformowała, że 13-letnia Patrycja z Bytomia zmarła w wyniku rany kłutej serca. Dziewczyna miała na ciele kilkanaście ran kłutych klatki piersiowej oraz brzucha i gardła. Jak ustalił reporter Radia Piekary, 13-latka była w ciąży. Ostateczną opinię wydadzą biegli po zapoznaniu się z materiałem dowodowym oraz wynikami badań toksykologicznych i histopatologicznych.

[15.01.2021 11:30]

3 miesiące schroniska dla 15 -latka z Piekar Śląskich. Sąd rodzinny zastosował środek zapobiegawczy wobec podejrzanego o zabójstwo 13-letniej Patrycji z Bytomia. – W chwili przestępstwa zatrzymany nie skończył jeszcze 15-lat – mówi Radiu Piekary Joanna Smorczewska z Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

Wszystko wskazuje na to, że dziewczyna zginęła od ciosów nożem. Dziś sekcja zwłok ofiary. Niepotwierdzone informacje mówią, że była w ciąży, ale śledczy muszą mieć pewność, żeby poznać tło zbrodni.

[14.01.2021 15:41]

Jest decyzja sądu w sprawie 15-letniego Kacpra, który jest podejrzany o zabójstwo 13-letniej Patrycji z Bytomia. Sąd zdecydował, że nastolatek najbliższe 3 miesiące spędzi w schronisku dla nieletnich. Decyzja została podjęta z uwagi na fakt, że istnieje spore prawdopodobieństwo sprawstwa morderstwa.

[14.01.2021 13:04]

Rodzice zamordowanej 13-latki pojawili się dziś na miejscu zbrodni w Piekarach Śląskich. Cały czas nie mogą uwierzyć w to co się stało. – Całą noc stał obok mnie, a wcześniej zabił moją córkę. Jeździł z nami na wakacje, traktowaliśmy go jak syna. To był normalny chłopak, żadna patologia – mówią załamani rodzice o 15-letnim Kacprze, który jest podejrzany o zabójstwo.

Chłopiec wielokrotnie zmieniał swoje wyjaśnienia, które budziły podejrzenia śledczych. 15-latek ostatecznie wskazał policjantom miejsce, gdzie znajduje się ciało dziewczyny. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy wskazywał, że to najprawdopodobniej on jest sprawcą śmierci dziewczyny. Nastolatek został zatrzymany. Noc spędził w policyjnej izbie dziecka, natomiast wkrótce stanie przed sądem rodzinnym, który będzie decydował o jego dalszym losie. Dziś odbędzie się sekcja zwłok zamordowanej dziewczynki.

 

[14.01.2021 11:30]

15-latek, który jest podejrzany o zabójstwo 13-latki z Bytomia, której ciało znaleziono na nieużytkach w Piekarach Śląskich, jest obecnie przesłuchiwany w budynku komendy piekarskiej policji. Czynności odbywają się z udziałem rodzica, bo jak ustalił reporter Radia Piekary, chłopak nie podlega odpowiedzialności karnej i przed sądem będzie odpowiadał jako nieletni. Wszystko z uwagi na fakt, że skończył on 15 lat dopiero dzień po tym tragicznym zdarzeniu.

O 11:30 odbędzie się konferencja prasowa Prokuratury Okręgowej w Gliwicach. Będziemy na bieżąco informować o dalszych ustaleniach w tej sprawie.

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY:

Tragiczny finał poszukiwań zaginionej trzynastolatki z Bytomia. Policja odnalazła dzisiaj w Piekarach Śląskich jej ciało. Mundurowi nie podają na razie szczegółów tej sprawy. Policja będzie teraz ustalała wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Przypomnijmy, że wczoraj dziewczyna była widziana po raz ostatni około godziny 18:00 w rejonie przystanku autobusowego „Szarlej Poczta” przy ulicy Bytomskiej w Piekarach Śląskich. Od tego momentu nie było z nią kontaktu.

Poniżej komunikat śląskiej policji:

Policjanci z Piekar Śląskich wspierani przez śledczych z wydziału kryminalnego KWP w Katowicach zakończyli poszukiwania 13- letniej Patrycji. Od wczoraj dziewczyny szukała rodzina, znajomi oraz kilkudziesięciu policjantów z Piekar, Bytomia, Knurowa i KWP. Niestety, po kilkunastu godzinach od zgłoszenia zaginięcia, ciało poszukiwanej znaleziono na terenie nieużytków w Piekarach Śląskich. W tej chwili trwają czynności pod nadzorem prokuratora. Na miejscu nadal pracują śledczy, którzy zabezpieczają dowody w sprawie, ustalają świadków oraz okoliczności tej tragedii.

Nieoficjalnie mówi się, że 13-latkę mógł zabić jej 15-letni chłopak, który dowiedział się, że jest ona z nim w ciąży. To nieoficjalne informacje, których na razie nie potwierdza policja. 

Foto i źródło: Śląska Policja

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content