play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

To jeszcze nie finał rozmów o umowie społecznej. Związkowcy ze stroną rządową spotkają się raz jeszcze

today16 kwietnia 2021

Background

Kolejna przerwa w rozmowach rządu ze związkowcami o przyszłości polskiej branży wydobywczej. Rozbieżności w zdaniach obu stron okazały się nie do przeskoczenia.

Jak informuje Śląsko-Dąbrowska Solidarność, do 20 kwietnia zostały zawieszone rozmowy związkowców ze stroną rządową. To ta ostatnia miała wnioskować o przerwę do najbliższego wtorku. Wznowienie negocjacji ma nastąpić 20 kwietnia o 10:00. 

Szef Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności jeszcze przed kilkoma dniami liczył że wszystko uda się „dopiąć” właśnie w dzisiejszej turze rozmów. Okazało się jednak, że po 6 godzinach obrad rozmowy musiały zostać przerwane na kilka najbliższych dni.

W czasie poprzedniej części rozmów, związkowcom udało się wynegocjować zawarcie w ustawie gwarancji zatrudnienia dla górników, do końca procesu likwidacji branży wydobywczej. Ta ma nastąpić ostatecznie do roku 2049.

Kwestią sporną pozostawał miedzy innymi stabilny poziom wynagrodzeń, system nobilitacji, i indeksacji. Przerwanie rozmów po raz kolejny oddaliło w czasie sformułowanie jednolitego tekstu umowy społecznej.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content