play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

To mogła być próba samobójstwa. Wiemy więcej o wybuchu w Zabrzu

today25 marca 2021

Background

To był wybuch gazu, a niewykluczone, że związany z samobójczą próbą. Wiemy więcej o eksplozji do której doszło przedwczoraj w Zabrzu przy ulicy Struzika.

Do eksplozji w budynku wielorodzinnym doszło w miniony wtorek. Ciężko ranny został tam 34-latek. Mężczyzna z poważnymi obrażeniami ciała trafił najpierw do szpitala w Sosnowcu a później przetransportowany został  do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. Jego stan nadal jest poważny, ma poparzone ponad 80 procent powierzchni ciała.

W budynku przy ulicy Struzika  cały czas trwają oględziny i prace  spółdzielni. Dziś zastępca Prezydenta Miasta Krzysztof Lewandowski wraz z władzami Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej spotkali się z mieszkańcami. Ci mogli pierwszy raz od zdarzenia wejść do swoich mieszkań i zabrać część swoich rzeczy. W obiekcie pracuje rzeczoznawca budowlany, który ocenia stabilność konstrukcji bloku.

Jak wynika z ustaleń naszego reportera  powiatowy inspektor nadzoru budowalnego, co prawda otrzymał wstępną notatkę, ale nie została podjęta jeszcze decyzja czy mieszkańcy będą mogli wrócić do swoich mieszkań. Jeśli chodzi o sam wybuch gazu, to nieoficjalnie pojawiła się hipoteza, że mogła być to próba samobójcza 34-letniego mężczyzny. Przypomnijmy, do wybuchu doszło na 2 piętrze w mieszkaniu, w którym przebywał poszkodowany.

zdjęcie: UM Zabrze 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content