play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

To on pobił 20-latka w autobusie w Sosnowcu

today2 września 2020

Background

To on pobił 20-latka w autobusie w Sosnowcu. Po komunikatach medialnych, poszukiwany sprawca pobicia studenta, w autobusie linii 908N, na trasie Katowice-Sosnowiec, sam zgłosił się na policję.

Sprawca to 27-letni mężczyzna z Sosnowca. – W tym momencie składa on wyjaśnienia, jeszcze dziś prokurator zadecyduje o zarzutach wobec zatrzymanego – mówi Radiu Piekary Sonia Kepper z sosnowieckiej policji.

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY: 

Policjanci z Sosnowca prowadzą postępowanie w sprawie ataku na młodego mężczyznę. Do pobicia doszło w nocy z piątku na sobotę w autobusie linii 908N jadącym z Katowic do Sosnowca. Policjanci proszą o kontakt wszystkie osoby, które były świadkami zdarzenia lub posiadają w tej sprawie jakiekolwiek informacje.

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę w autobusie linii 908N jadącym z Katowic do Sosnowca. Jak wynika z relacji pokrzywdzonego, stanął on w obronie innej zaatakowanej słownie osoby, przez co agresja napastnika skierowała się na niego. Został pobity, w wyniku czego doznał obrażeń ciała.

 Policjanci z komisariatu I proszą o kontakt wszystkie osoby, które posiadają w tej sprawie jakiekolwiek informacje – w szczególności bezpośrednich świadków zdarzenia. Pomoże to bowiem dokładnie odtworzyć jego przebieg. Po wykonaniu wszystkich koniecznych czynności, materiały zostaną skierowane do prokuratora, który na ich podstawie zdecyduje o ostatecznej kwalifikacji prawnej czynu. Osoby posiadające informacje w tej sprawie proszone są o całodobowy kontakt telefoniczny z Komisariatem Policji I w Sosnowcu pod nr 47 85 201 00 lub osobisty z najbliższą jednostką Policji. Gwarantujemy anonimowość – mówi Sonia Keper z sosnowieckiej Policji.

O sprawie zrobiło się głośno, kiedy na jednym z portali społecznościowych pojawiło się zdjęcie pobitego mężczyzny z informacją, że potraktowano go tak, bo zwrócił uwagę innemu mężczyźnie, że ma homofobiczne zachowanie wobec pasażera autobusu. Wtedy miało dojść do pobicia.

Do sytuacji odniósł się w swoim wpisie na portalu społecznościowym prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński, który napisał: Na zdjęciu widzicie Kubę, który stanął w obronie pasażerów autobusu linii nocnej z Katowic do Sosnowca. Dlaczego to zrobił? Jeden z mężczyzn obrażał te osoby na tle homofobicznym. Kuba „w zamian za to” dostał kilka ciosów w twarz i stracił przytomność. Sprawą już się zajęliśmy. Autobus nie należał do PKM Sosnowiec. Na zlecenie ZTM kurs realizował prywatny przewoźnik. Sprawdzamy nagrania z monitoringu miejskiego, ale Was proszę o pomoc. Być może byliście świadkami zdarzenia albo jesteście wstanie zidentyfikować napastników. Proszę Was o kontakt z sosnowiecką policją lub dajcie znać w wiadomości wysłanej na poniższego maila.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content