play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

To oni rządzili w katowickim Spodku. Nagrody dla najlepszych robią wrażenie

today2 marca 2020

Background

Pierwszym mistrzami rangi Masters w ESL Pro Tour w Counter-Strike: Global Offensive została drużyna Natus Vincere (Na`Vi), która zaledwie na trzech mapach rozgromiła G2 Esports. Zmagania najlepszych esportowców w grę CS:GO na transmisjach online w szczytowym momencie oglądało ponad milion osób. W rozgrywkach w StarCraft 2 najlepszy okazał się Koreańczyk Lee „Rogue” Byeong Yeol, który 4:1 pokonał swojego rodaka Joo „Zesta” Sung Wooka.

Drużyna Na`Vi pod wodzą Oleksandra „s1mple’a” Kostylieva w niesamowitym stylu pokonała zawodników G2 Esports, którzy musieli uznać wyższość rywali po rozegraniu zaledwie 3 map. Już mapa Nuke pokazała, w jak niesamowitej formie jest Na`Vi. Wynik 16:4 nie podkopał jednak zapału G2, które na Dust2 postanowiło postawić swoim przeciwnikom opór godny wielkiego finału. Mimo zaciętej rywalizacji, Francuzi, Serb i Bośniak polegli wynikiem 13:16. Mapa Mirage to już praktycznie gra do przysłowiowej jednej bramki, o czym może świadczyć wynik 16:2. Wynik ten w dużej mierze był zasługą rewelacyjnego Egora „flamiego” Vasileva, który w ciągu sześciu potyczek zdobył aż 13 fragów, ponosząc przy tym tylko jedną śmierć.

Zwycięstwo w Katowicach dało drużynie Oleksandra „s1mple’a” Kostylieva wyraźne prowadzenie w ogólnej punktacji ESL Pro Tour i nagrodę pieniężna w wysokości 250 000 dolarów. G2 Esports opuściło Spodek z czekiem na 100 000 dolarów.

Również rozgrywki w StarCraft 2 przyniosły wiele niespodzianek, a fani tej gry przynajmniej dwukrotnie przecierali oczy ze zdumienia. Po raz pierwszy, gdy w półfinałach odpadli faworyci turnieju Joon „Serral” Sotal i Cho „Maru” Seong Ju i po raz drugi, gdy w finale Lee „Rogue” Byeong Yeol pokonał swojego rodaka Joo „Zesta” Sung Wooka 4:1 w czasie poniżej 40 minut. Tym samym „Rogue” po raz drugi sięgnął po tytuł mistrzowski w Katowicach i wraca do domu z czekiem na 150 000 dolarów. Jego rywal i rodak musiał zadowolić się tytułem wicemistrza i nagrodą w wysokości 65 000 dolarów.

Tegoroczna impreza w Katowicach z powodu koronawirusa odbyła się bez udziału publiczności. Zmagania najlepszych esportowców w grę CS:GO na transmisjach online w szczytowym momencie oglądało jednak ponad milion osób. W rozgrywkach w StarCraft 2 najlepszy okazał się Koreańczyk Lee „Rogue” Byeong Yeol, który 4:1 pokonał swojego rodaka Joo „Zesta” Sung Wooka.

Foto i źródło: ESL Polska

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content