play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

To prawdopodobnie koniec targowiska w Bytomiu

today22 lipca 2020

Background

Co dalej z targowiskiem na Stroszku? Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu stracił cierpliwość i rozwiązał umowę dzierżawy terenu przy ulicy Strzelców Bytomskich.

Mimo programu wsparcia, handlowcy zrzeszeni w Stowarzyszeniu Kupców Cider, nie wywiązywali się w terminie z spłatą zobowiązań:

Miasto od 1,5 roku pomaga kupcom zrzeszonym w Stowarzyszeniu Kupców Cider Centrum rozwiązywać problemy finansowe z jakimi się borykają. Handlujących ze Stroszka dwukrotnie udzielono pomocy de minimis. Aby wesprzeć stowarzyszenie w regulowaniu zobowiązań, miasto obniżyło wysokość czynszu dzierżawnego z 8 tys. zł miesięcznie do 5,1 tys. zł. Dodatkowo – od marca 2020 r. ze względu na pandemię koronawirusa – miasto przygotowało kolejną obniżkę czynszu, tym razem o 50% – mówi Radiu Piekary Małgorzata Węgiel – Wnuk z Urzędu Miasta w Bytomiu. 

Niedotrzymanie warunków udzielonej pomocy, jest właśnie powodem rozwiązania umowy ze Stowarzyszeniem. Nie oznacza to, że miasto nie wesprze pojedynczych kupców. Dla przedsiębiorców, którzy chcą dalej prowadzić działalność poza targowiskiem, gmina przygotuje propozycję najmu lokali użytkowych w pobliżu dotychczasowego miejsca prowadzenia działalności.

Fot: UM Bytom

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content