play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

„To przekracza wszelkie granice” – prezydent Chorzowa o kontroli CBŚP

today1 marca 2021

Background

We wtorek kilkudziesięciu funkcjonariuszy CBŚP wkroczyło do Urzędu Miasta w Chorzowie. Sprawdzali dokumenty i umowy – zwłaszcza dotyczące współpracy z Ruchem Chorzów. To polityczny atak – przekonuje prezydent miasta.

To był atak polityczny. Jestem zaskoczony formą i zakresem kontroli – ocenił działania Centralnego Biura Śledczego Policji w Urzędzie Miejskim Chorzowa prezydent tego miasta – Andrzej Kotala.

Funkcjonariusze sprawdzali przede wszystkim szczegóły pożyczki – 18 milionów złotych jaką miasto udzieliło klubowi Ruch Chorzów. Zdaniem prezydenta Chorzowa sprawa jest polityczna:

– W ostatnim czasie obserwuję coraz większą nagonkę na moją osobę – prezydenta miasta, samorządowca i polityka. Jako osoba publiczna mierzę się na co dzień z krytyką, ale to przekracza już wszelkie granice.

Prezydent dodaje, że w ostatnim czasu aż roi się od fałszywych nieprzychylnych informacji na jego temat, które szkodzą nie tylko jemu, ale i dobremu wizerunkowi Chorzowa:

– Wzmożone ataki prowadzone są w Internecie, gdzie zaroiło się ostatnio od fake newsów, plotek o mnie i o naszym mieście. Komuś zależy na zepsuciu mojego dobrego imienia, zaszkodzeniu mojej rodzinie i na zepsuciu dobrego wizerunku naszego miasta. Nie ma na to mojej zgody i na takie ataki będę odpowiadał również na drodze sądowej – mówi Radiu Piekary prezydent Kotala.

Po wtorkowej kontroli nikt nie został zatrzymany, nikomu też nie postawiono żadnych zarzutów.

Fot. Facebook/Miasto Chorzów

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content