play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

To trwa już od dekady! Społecznicy z Kalet umówieni na wielkie sprzątanie

today16 marca 2021

Background

Są miejsca, które paradoksalnie z powodu pandemii, zyskały na atrakcyjności. Takim miejscem jest bez wątpienia Zielona w Kaletach.

Z dala od zgiełku miast, w otoczeniu przyrody spotkać można coraz więcej spacerowiczów. Aby ich pobyt w Zielonym Zakątku Śląska był bez zastrzeżeń, mieszkańcy od 10 lat zakasują rękawy i sprzątają tereny wokół zbiorników wodnych w Zielonej. Najbliższy „czyn społeczny” w sobotę 20 marca:

– Od godziny 8:00 wielkie sprzątanie. Oczywiście z zachowaniem wszystkich zasad reżimu sanitarnego. Wiadomo – po każdym sezonie zimowym jest co robić: będziemy zbierać śmieci, będziemy oczyszczać te wszystkie nasze drewniane elementy architektury, wiaty, będziemy zgarniać liście – także prac porządkowych jest wiele do wykonania. Gwarantujemy, jako miasto, worki na śmieci, natomiast zawsze prosimy społeczników o zabranie podstawowych narzędzi do sprzątania – mówi Klaudiusz Kandzia, burmistrz Kalet.

Pomóc w sprzątaniu może każdy. Wystarczy w sobotę stawić się na miejscu zbiórki – przy wiacie pomiędzy górnym, a dolnym zbiornikiem wodnym w Zielonej.

Fot. Facebook/Miasto Kalety

 

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content