play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Góra Żar

To Ty decydujesz – walentynkowy spot policjantów z Żywca

today15 lutego 2021

Background

„Życie składa się z wyborów. Codziennie podejmujemy nawet kilkaset decyzji, błahych i ważnych, dobrych i złych. Niektóre z nich mogą na zawsze zmienić nasze życie. Czarna róża jest symbolem smutku i pożegnania, czerwona oznacza miłość. To ty decydujesz, którą podarujesz… ” to motto spotu profilaktycznego zrealizowanego przez Wydział Ruchu Drogowego komendy policji w Żywcu. Propozycja nie przez przypadek pojawiła się w Walentynki.

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żywcu zrealizował spot profilaktyczny „To Ty decydujesz”. Jego głównym celem jest zwrócenie uwagi na kierujących, którzy w czasie jazdy nie stosują się do zakazu korzystania z telefonu, wymagającego trzymania urządzenia lub mikrofonu w ręce. Zamiarem policjantów było pobudzenie świadomości kierowców do tego, że wsiadając za kierownicę są odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale za życie i zdrowie innych użytkowników dróg.

Data promocji spotu nie jest przypadkowa. Dzisiaj są Walentynki, święto które każdemu kojarzy się z miłością, bliskością i szczęściem. Pamiętając o tych którzy nas kochają i których my kochamy, dbajmy o bezpieczeństwo na drodze. Miłość to bezpieczeństwo, a bezpieczeństwo to życie. Podejmując złe decyzje nie zbierajmy innym ich bliskich…

źródło/foto/video: KP Policji w Żywcu

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content