play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Tony łatwopalnych śmieci zalegają w Bytomiu!

today9 września 2020

Background

Nakazy nie pomogły. Góra śmieci wciąż zalega na terenie po byłych zakładach Jopek w Bytomiu. Rok temu doszło tam do groźnego pożaru tekstyliów. Przez ten czas właściciel obiektu nie zrobił nic, aby łatwopalne odpady usunąć.

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego na wniosek prezydenta Bytomia wydał więc postanowienie o natychmiastowym wstrzymaniu użytkowania obiektów na terenie posesji przy ul. Łokietka 10

Zostały przeprowadzone czynności kontrolne, po to aby sprawdzić i zweryfikować stan użytkowy tej nieruchomości. Stwierdzono jednoznacznie, że nie usunięto odpadów, które były przyczyną pożaru w październiku zeszłego roku. Nie zrobiono również żadnych ocen stanu technicznego obiektów, w których doszło do pożaru. Jednocześnie stwierdzono zdeponowanie kolejnych materiałów łatwopalnych w innych pomieszczeniach. Miedzy innymi to stanowiło podstawę do wydania postanowienia o wstrzymaniu użytkowania tego obiektu z trybem natychmiastowym – mówi Elżbieta Kwiecińska, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Bytomiu.

 

 

Decyzja wydana została na wniosek prezydenta Bytomia. Po pożarze podjęliśmy szereg interwencji. Niestety pozostawały bez echa – mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Nie ma dnia, w którym bym nie myślał o tym co może się tu jeszcze wydarzyć. Właściciel tego terenu nie respektuje prawa, nie wykonuje żadnych nakazów. Opady nadal zalegają – jest ich bardzo dużo i są niebezpieczne. Dlatego posunęliśmy się do najbardziej drastycznych kroków, czyli zawnioskowaliśmy o całkowite wyłączenie tego obiektu – dodaje prezydent. 

Teraz pozostaje kwestia przeprowadzenia postępowania egzekucyjnego i wybrania podmiotu który posprząta obiekt. Prawdopodobnie będzie to gmina. No chyba że wcześniej uda się znaleźć inwestora.

 

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content