play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Top 5 ofert na bitcoin na świecie

today23 czerwca 2021

Background

Największa oferta w ogóle.  Ktoś przeniósł 1,1 miliarda dolarów w bitcoinach w jednej transakcji z opłatą 80 $! Bitcoin nie stał się jeszcze pojedynczą cyfrową walutą dla całego świata, ale głupio by było zaprzeczać, że kryptowaluty mają jakieś przewagi nad tradycjonalnymi systemami bankowymi.  Na przykład, przeniesienie kwoty 1,1 miliarda dolarów z jednego portfela do drugiego w jednej transakcji, co zajęło kilka minut i kosztowało tylko 80 $.  Wspomniana transakcja stała się największą w całej historii sieci, liczoną w dolarach po kursie wymiany w momencie transakcji.

W ramach negocjowanej transakcji z jednego portfela do drugiego przelano 124.946,6 BTC, co w momencie transakcji wynosiło 1,1 miliarda dolarów, a opłata za przelew wyniosła 0,0096 BTC czyli 83 $.  Pierwsze wspomnienie rekordowego przelewu pojawiło się na Twitterze i Reddicie.

Warto zaznaczyć, że liczba przeniesionych bitcoinów to tylko 0,7% wszystkich jednostek kryptowaluty w obiegu.  Przeciwnicy bitcoinów ze świata kryptowalut wskazują, że transakcję o podobnej kwocie można przeprowadzić z jeszcze niższą prowizją, ale z innymi kryptowalutami.  Ale niewiele osób posiada wystarczającą ilość niektórych kryptowalut, aby przeprowadzić taką transakcję.

Rekord

Poprzedni rekord kwoty należy do transakcji dokonanej w październiku 2019r.: wówczas 94 tysiące bitcoinów było przesyłanych jednorazowo za nieco mniej niż 1 miliard dolarów, przy czym obecny rekord liczby monet przesyłanych jednorazowo został ustanowiony w 2011 roku i liczy 550 tysięcy.  bitcoinów.  W tamtym czasie jeden bitcoin był wart około 3 $, a wartość transakcji wynosiła zaledwie 1,5 miliona dolarów.

 Pozostaje dodać, że rekordowa transakcja nastąpiła po gwałtownym skoku wartości BTC i innych kryptowalut, eth na btc

Główne cechy handlu

Handel to bardzo ekscytująca czynność i jest dostępna dla prawie każdego.  Jeśli wcześniej próg wejścia dla początkujących handlowców był stosunkowo wysoki, to wraz z pojawieniem się kryptowalut nawet uczeń może dokonywać transakcji na giełdzie.  To on zainteresował mnie najbardziej, gdy zdecydowałem się kupić moje pierwsze bitcoiny.

Transakcje mogą również różnić się czasem otwarcia:

  • skalping: szybkie transakcje trwające od kilku sekund do kilku minut;
  • handel dzienny: wszystkie pozycje są otwierane i zamykane w ciągu jednego dnia;
  • handel swing: pozycje na kilka dni, najczęściej do jednego tygodnia
  • handel pozycyjny: transakcje długie, w których handlowiec może posiadać kryptowalutę przez kilka tygodni lub dłużej.

Najczęściej są to albo duże giełdy, albo „wieloryby” – tak nazywani są wcześni inwestorzy kryptowalut, pule wydobywcze i fundusze, które dysponują dużą ilością monet.

100 najlepszych adresów Bitcoin kontroluje ponad 16 procent wszystkich monet w obiegu.  Według listy bogatych posiadaczy bitcoinów, pięciu z nich ma na swoich kontach ponad 570 tysięcy BTC o wartości około 4,7 miliarda dolarów.

Ostatnio wielu bogatych posiadaczy Bitcoinów, którzy nie przenosili swoich monet przez ponad sześć miesięcy, zaczęło dokonywać transakcji.  Zakłada się, że wieloryby stopniowo wychodzą ze stanu hibernacji i zaczynają wpływać na rynek wymiana kryptowalut.

Materiał przy współpracy z partnerem

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content