play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Tour de Piekary: Utrudnienia w ruchu. Zamknięte ulice

today18 września 2020

Background

Utrudnienia w ruchu i zamknięte ulice. Już w sobotę, 19 września w Piekarach Śląskich odbędzie się ósma edycja wyścigu rowerowego Tour de Piekary. W związku z tym pojawią się zmiany w organizacji ruchu i czasowe zamknięcie ulic w pobliżu Kopca Wyzwolenia.

W związku z organizacją wyścigu rowerowego Tour de Piekary w sobotę 19 września 2020 roku w godzinach 9.00 – 15.00 zamknięte dla ruchu kołowego zostaną następujące ulice:

  • Do Kopca,
  • Jana Pawła II na odcinku od skrzyżowania z ul. Do Kopca do skrzyżowania z ul. Inwalidów Wojennych,
  • Inwalidów Wojennych od Jana Pawła II do skrzyżowania z Wyzwolenia,
  • Wyzwolenia od skrzyżowania z Inwalidów Wojennych do skrętu w ul. Do Kopca.

Jak informuje piekarski magistrat, w wyznaczonym sektorze ruch pieszy dozwolony będzie wyłącznie po chodnikach i poboczach. Dla zachowania bezpieczeństwa uczestników i obserwatorów należy zwrócić szczególną uwagę na zachowanie i przemieszczanie się dzieci i zwierząt domowych. W wyznaczonym pasie drogowym zabronione jest parkowanie samochodów.

Dla uczestników wyścigu kolarskiego Tour de Piekary w sobotę dostępny będzie parking mieszczący się przy Kopcu Wyzwolenia, wjazd na parking będzie od strony ul. Wyzwolenia. Wjazd na parking będzie możliwy do godz. 8:55, o godz. 9:00 wjazd na teren Kopca jak wszystkie ulice, po których przebiegać będzie wyścig będą zamknięte. Śluzy umożliwiające wyjazd z Kopca jak i wjazd na teren Kopca otwarte będą ok. godz. 11:30 – 11:45, ok. godz. 12:30 – 12:45 (wjazd również od ul. Wyzwolenia), całkowity ruch przywrócony zostanie w okolicach godz. 14:45.

Dla uczestników wyścigu, którzy nie będą parkować na terenie parkingu przy Kopcu proponujemy parkingi: przy centrum medycznym Gabos (wjazd na ten parking tylko w momencie otwarcia śluz), na ul. Chopina 11 (przy Miejskiej Szkole Podstawowej nr 5) oraz parkingi znajdujące się w centrum miasta.

źródło: UM Piekary Śląskie 

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content