play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Tour de Pologne w Chorzowie. Gdzie utrudnienia?

today4 sierpnia 2020

Background

Wystartują jutro w Chorzowie, zakończą zmagania 9 sierpnia w Krakowie. Barwny peleton 77 edycji Tour de Pologne pokona blisko 900 kilometrów. Sporą część  trasy – ulicami śląskich i zagłębiowskich miast.

Obok emocji sportowych, niestety musimy również liczyć się z utrudnieniami – i na drogach, i w komunikacji publicznej.

Mówimy tutaj o blokadzie ulic od godziny 13.00. Oczywiście tych ulic, po których będzie przebiegała trasa Tour de Pologne. Natomiast otwarcie tych ulic, po których będzie biegła trasa wyścigu planowane jest około godziny 14.05 i jest to też związane oczywiście z przejazdem ostatniego uczestnika wyścigu. To są oczywiście utrudnienia nie tylko dla kierowców, ale również dla pasażerów komunikacji publicznej. Należy na bieżąco sprawdzać komunikaty Zarządu Transportu Metropolitalnego – przekazał Kamil Nowak z ratusza w Chorzowie.

Start honorowy ze Stadionu Śląskiego zaplanowano jutro na 13.45. Po przejechaniu blisko 196 kilometrów kolarze finiszować będą przy katowickim Spodku. Ograniczenia wystąpią między innymi w Piekarach Śląskich, Dobieszowicach, Mierzęcicach, Zawierciu, Ogrodzieńcu, Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu i Katowicach.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content