play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Tour de Pologne w Katowicach. Będą utrudnienia dla kierowców [TRASA WYŚCIGU]

today9 sierpnia 2021

Background

Już po raz dwunasty w Katowicach odbędzie się Tour de Pologne, a konkretnie 6. etap wyścigu – jazda indywidualna na czas. Kolarze zagoszczą w naszym mieście w sobotę 14 sierpnia, jak również dzień później na kolejnym etapie Zabrze-Kraków.

Tegoroczna katowicka pętla liczy nieco ponad 19 kilometrów długości. Zawodnicy startować będą co minutę, a ostatnich 10 zawodników co dwie minuty z ul. Olimpijskiej, obok budynku NOSPR. Stamtąd pojadą w kierunku Zawodzia i Janowa, przejadą przez Nikiszowiec, później okrążą Muchowiec i ul. Francuską oraz ul. Damrota wrócą do ścisłego centrum Katowic.

– Prosimy śledzić tymczasowe znaki zakazu zatrzymywania. Kierowcy, którzy zostawią swoje pojazdy na trasie muszą liczyć się z tym, że mogą je odholować zostać  na koszt właściciela. Zamknięty dla ruchu pojazdów będzie też dojazd do Doliny Trzech Stawów pomiędzy ulicą Murckowską i od skrzyżowania ulicy Francuskiej z ulicą Lotnisko. Od godziny 13 do 19 zamknięta będzie między innymi znajdująca się na terenie parku rolkostrada. Niemożliwy będzie także w tych godzinach dojazd do cmentarza komunalnego oraz ogródków działkowych przy ulicy francuskiej w okolicach lotniska Muchowiec. – zwraca uwagę Michał Łyczak z Urzędu Miasta w Katowicach.

Ponowne otwarcie ulic będzie odbywać się sukcesywnie po zakończeniu etapu, tj. od godziny 19.00.

fot.: UM Katowice

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content