play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Tour de Pologne: ZTM zmienia 200 rozkładów jazdy SPRAWDŹ!

today31 lipca 2020

Background

Tour de Pologne: ZTM zmienia 200 rozkładów jazdy. Organizacja wyścigu Tour de Pologne oznacza wyłączenie przez organizatora imprezy i służby drogowe setek ulic na obszarze Metropolii. To będzie przyczyną licznych utrudnień.

Zarząd Transportu Metropolitalnego dostosowuje ruch autobusów i tramwajów do trasy i czasu przejazdu kolarzy oraz apeluje, aby z informacjami o zmianach zapoznać się przed wyjściem z domu na przystanek. Można to zrobić na kilka sposobów.

  • 5 i 6 sierpnia organizator Tour de Pologne i służby drogowe zamkną setki ulic, w tym główne szlaki Metropolii. ZTM zmienia trasy i rozkłady jazdy prawie 200 linii autobusowych i tramwajowych (zobacz tabele ze zmianami – etap I i etap II).
  • Informacje ZTM będą dostępne na stronie internetowej, w mediach społecznościowych, szczegóły pasażerowie uzyskają na bezpłatnej infolinii, a na biletomatach i elektronicznych tablicach (SDIP) będą wyświetlały się komunikaty. Ponadto informacje będą umieszczone w pojazdach i na przystankach objętych zmianami, a w terenie będą pomagali informatorzy ZTM.
  • Ze zmianami w komunikacji miejskiej warto zapoznać się przed 5 sierpnia.

Zmiany w organizacji ruchu wynikające z zaplanowanego na 5 i 6 sierpnia I i II etapu wyścigu Tour de Pologne obejmują prawie 200 linii autobusowych i tramwajowych. Przebiegają one niemal przez wszystkie 56 gmin, na obszarze których kursują pojazdy komunikacji miejskiej.

Przed 5 sierpnia – przede wszystkim strona internetowa i infolinia

Szczegółowe informacje dotyczące zmian w komunikacji miejskiej są już dostępne. Podstawowym ich źródłem jest strona internetowa organizatora transportu: www.metropoliaztm.pl. W zakładce Rozkłady Jazdy i Komunikaty można nie tylko sprawdzić godzinę odjazdu każdego autobusu lub tramwaju, ale i zapoznać się ze szczegółowymi komunikatami poświęconymi Tour de Pologne (https://rj.metropoliaztm.pl/news/). Przybrały one formę czytelnych tabeli, w których każdy może odnaleźć swoją linię i dowiedzieć się, czy i jakimi zmianami została ona objęta. Szczegółowe informacje można również pozyskać dzwoniąc na bezpłatną i czynną całą dobę infolinię pod nr 800 16 30 30.

Zarząd Transportu Metropolitalnego przypomina o zaplanowanych zmianach przekazując pasażerom informacje również innymi kanałami. Na automatach biletowych od 27 lipca wyświetlany jest komunikat o utrudnieniach, a na oficjalnym profilu ZTM na Facebooku już ponad tydzień temu pojawił się pierwszy posty o tej tematyce. Ponadto organizator transportu przygotował i przekazał przewoźnikom prawie 3 tysiące plakatów, które zawisły w setkach pojazdów.

 

źródło: ZTM

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content