play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Tragedia na DK 86 w Sarnowie. Trzy kobiety potrącone na pasach

today12 listopada 2018

Background

Będzińscy policjanci ustalają dokładny przebieg oraz okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło wczoraj około godziny 17.25 na DK 86 w rejonie Sarnowa. Jak dotychczas ustalono, przechodzące przez trasę na oznakowanym przejściu dla pieszych trzy kobiety zostały potrącone przez nadjeżdżającego Hyundaia. W następstwie obrażeń odniesionych na skutek potrącenia dwie kobiety zmarły a trzecia w ciężkim stanie została przewieziona do szpitala.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w sobotę około 17.25 na drodze krajowej nr 86 w pobliżu Sarnowa. Trzy kobiety przechodziły przez trasę na oznakowanym i oświetlonym przejściu dla pieszych, które znajduje się poza terenem zabudowanym. Piesze, najprawdopodobniej obywateli innych państw, potrącone zostały przez jadącego w kierunku Siewierza osobowego Hyundaia Tucsona. Za kierownicą auta siedział 36-letni mieszkaniec powiatu zawierciańskiego. W wyniku obrażeń odniesionych w wypadku dwie piesze zmarły na miejscu wypadku. Trzecia potrącona kobieta została przewieziona w stanie ciężkim do szpitala. Wiadomo, że siedzący za kierownicą hyundaia mężczyzna w chwili zdarzenia był trzeźwy. Poważne utrudnienia w ruchu w tym miejscu trwały do późnych godzin wieczornych.

– Apelujemy do wszystkich kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie przy dojeżdżaniu do skrzyżowań i przejść dla pieszych. Zwracamy się także do pieszych i rowerzystów aby zachowali szczególną ostrożność przy wkraczaniu na jezdnię. Przypominamy, że po zmroku poza terenem zabudowanym należy używać elementów odblaskowych. – czytamy na stronie śląskiej policji. 

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content