play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Tragedia na Giewoncie. Nie żyje kilka osób. Wśród poszkodowanych są dzieci [AKTUALIZACJA]

today22 sierpnia 2019

Background

[AKTUALIZACJA 19:44]

Według najnowszych, tragicznych statystyk na skutek gwałtownych burz, które przeszły w Tatrach zginęło, na skutek uderzenia piorunem, 5 osób. Wśród ofiar śmiertelnych są dzieci.

Zgodnie z najnowszymi danymi związanymi z tragicznymi wydarzeniami, które rozegrały się dzisiaj w Tatrach, nie żyje łącznie 5 osób: po polskiej stronie gór odnotowano 4 ofiary (w tym dwoje dzieci). Dodajmy, że pioruny raziły turystów nie tylko w drodze na Giewont, ale także na Hali Kondratowej. Wiele osób zostało rannych. Do akcji ratunkowej służby zadysponowały 4 helikoptery.

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik zwołał sztab kryzysowy. Poinformował, że zamknięto szlaki górskie w rejonie Giewontu. Dodał równocześnie, że do szpitala w Zakopanem przetransportowano łącznie 89 osób rannych. Pomoc świadczą też placówki medyczne w Myślenicach, Nowym Targu, Suchej Beskidzkiej i Krakowie.

W związku z tragicznymi zdarzeniami, które rozegrały się dzisiaj w górach uruchomiona została specjalna linia telefoniczna: 18 201 71 00.

Wcześniej pisaliśmy:

Jak podają lokalne media, reanimacja 12-letniego chłopca, którego próbowano uratować po tym, jak został porażony piorunem, nie powiodła się. Dziecko zmarło po kilkuminutowej akcji ratującej jego życie.

Wedle danych podawanych przez TOPR podczas gwałtownej burzy, która przeszła nad Tatrami, w górach przebywała grupa około 20 osób. W góry zadysponowano kilka helikopterów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na razie nieznane są dokładne statystyki dotyczące poszkodowanych na skutek zdarzenia.

Wcześniej pisaliśmy:

Tragiczne doniesienia z Tatr. Nie żyje kilka osób, a kilkanaście zostało rannych, po tym, jak uderzył w nie piorun. Poszkodowani to turyści, którzy podczas burzy znajdowali się na Giewoncie. Wśród poszkodowanych są dzieci.

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe prowadzi akcję na Giewoncie, gdzie piorun uderzył w turystów znajdujących się na szczycie. W wyniku zdarzenia, jak podają służby, zginęło kilka osób, a kilkanaście zostało rannych. „Gazeta Krakowska” podaje, że wśród osób najciężej poszkodowanych jest dziecko. Trwa akcja reanimacyjna.

Helikopter ratowniczy „Sokół”, który został zadysponowany do akcji, jak podaje serwis 24tp.pl, wykonuje bardzo częste loty, by transportować poszkodowanych.

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content