play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Tragedia na Paprocanach. Nie żyje 23-latek

today21 czerwca 2021

Background

Policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci 23-latka, który utonął w Jeziorze Paprocańskim w Tychach. Pomimo podjętej natychmiastowej reanimacji, nie udało się go uratować. – Pamiętajmy o zachowaniu szczególnej ostrożności nad wodą – apelują śląscy policjanci. 

Wczoraj po godzinie 16.00 tyscy policjanci otrzymali informację o trwającej reanimacji mężczyzny, który został wydobyty z wody. Na miejscu mundurowi zastali ratowników WOPR-u udzielających pomocy mężczyźnie. Ze wstępnych informacji wynika, że miał on wejść z innym mężczyzną do wody, by zanurkować i niestety już nie wypłynął.

Świadek zdarzenia od razu powiadomił ratowników i po około 10 minutach mężczyzna został znaleziony. Ratownicy niezwłocznie rozpoczęli reanimację 23-latka. Na miejsce został skierowany śmigłowiec. Niestety, pomimo wysiłków ratowników mężczyzny nie udało się uratować.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, prokurator zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok. Przyczyny i okoliczności śmierci wyjaśni prowadzone w tej sprawie postępowanie.

– Pamiętajmy o zachowaniu szczególnej ostrożności nad wodą. Nie przeceniajmy swoich umiejętności pływania. Nie odpływajmy zbyt daleko od brzegu i zawsze zapewnijmy sobie asekurację. Zwykłe zachłyśnięcie wodą może skończyć się utonięciem – apelują śląscy policjanci.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content