play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Wiadomości

Tragedia na Warszawskiej w Bielsku-Białej. Nie żyje 27-letni motocyklista

today6 września 2021

Background

Policjanci z bielskiej komendy ustalają szczegółowe okoliczności wypadku, w którym śmierć w zderzeniu z pojazdem osobowym poniósł 27-letni motocyklista. Do zdarzenia doszło w piątek, tuż przed godziną 22:00, na ulicy Warszawskiej w Bielsku-Białej. Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność i zgodne z przepisami zachowanie.

Do wypadku doszło w piątek, około godziny 21:50, na skrzyżowaniu ulicy Warszawskiej z ulicą Poligonową. 37-letnia kierująca osobowym Fordem Focusem jechała ulicą Warszawską w kierunku Katowic. Podczas wykonywania manewru skręcania w lewo, w ulicę Poligonową, zderzyła się z jadącym z naprzeciwka ulicą Warszawską, w kierunku centrum Bielska-Białej, 27-latkiem kierującym motocyklem marki Honda. W wyniku zderzenia kierujący motocyklem doznał poważnych obrażeń, niestety nie udało się go uratować. Kierująca Fordem nie doznała poważnych obrażeń, była trzeźwa. Motocyklista miał uprawnienia do prowadzenia motocykla.

Na miejscu przez kilka godzin pracowali policjanci z drogówki, kryminalni i policyjni technicy. Czynności nadzorował prokurator oraz zastępca naczelnika bielskiego wydziału ruchu drogowego. Śledczy zabezpieczyli motocykl oraz wykonali oględziny kryminalistyczne miejsca wypadku drogowego. W sprawie zostanie powołany biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. Na czas policyjnych czynności z ruchu został wyłączony jeden pas jezdni ulicy Warszawskiej w kierunku centrum. Ruch odbywał się bez większych zakłóceń drugim z pasów.

Dokładne przyczyny i okoliczności wypadku ustalają teraz pod nadzorem prokuratury śledczy z bielskiej komendy. – Świadków tego wypadku prosimy o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej przy ulicy Wapiennej 45, tel. 47 85 714 20, 47 58 712 55, nr alarmowe 997 lub 112 – mówią Radiu Piekary policjanci z bielska.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content