play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Tragedia nad wodą w Mysłowicach. Nie żyje 12-latek

today21 czerwca 2019

Background

Tragedia nad wodą. Jak czytamy w raporcie służb wojewody śląskiego, w Mysłowicach nad zbiornikiem wodnym „Hubertus”, znaleziono ubrania dziecka. Po przeszukaniu zbiornika, w nocy, nurkowie wyciągnęli ciało, a obecny na miejscu Zespół Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon. Trwa ustalanie szczegółów sprawy. Jak ustalił reporter Radia Piekary chłopiec miał 12-lat.

 

– Badamy jak doszło do tej tragedii. W tym momencie mogę powiedzieć, że na ciele 12-latka nie było śladów, które wskazują na udział osób trzecich w tym zdarzeniu – mówi Radiu Piekary sierż. Damian Sokołowski z KMP w Mysłowicach.

 

W tym kontekście szczególnego znaczenia nabierają działania pod hasłem „Bezpieczne Wakacje” – to kampania, która zwykle rusza wraz z zakończeniem roku szkolnego. Nie inaczej jest i tym razem. Akcja potrwa do 2 września. Wojewoda śląski przekazał stosowne zalecenia podległym mu służbom, inspekcjom i podmiotom.

Według założeń, monitorowane mają być różne formy wypoczynku zorganizowanego w miejscowościach atrakcyjnych turystycznie oraz miejscach stałego zamieszkania dzieci i młodzieży.

Na potrzeby akcji uruchomiono całodobową interwencyjną linię telefoniczną o numerze: 32 20 77 077. Można tam zgłaszać wszelkie informacje dotyczące zagrożeń i nieprawidłowości w organizacji wypoczynku młodych ludzi.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content