play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
 • cover play_arrow

  Radio Piekary Radio Piekary

Wiadomości

Tragedia w Piekarach Śląskich. Nie żyje 2-letnia dziewczynka. Nowe fakty

today18 grudnia 2016

Background

Tragedia w jednym z mieszkań na Osiedlu Wieczorka w Piekarach Śląskich. Nie żyje 2 letnia dziewczynka. Pogotowie wezwała matka dziecka. Po przyjeździe na miejsce lekarz stwierdził zgon dziewczynki i o całym zdarzeniu poinformował policję.

Policjanci dostali wezwanie do mieszkania przy ulicy Armii Krajowej. Wszystko działo się w sobotę po godzinie 21:00. Informację dyżurnemu przekazał lekarz pogotowia. – Kiedy policjanci przyjechali na miejsce zastali 24 – letnią matkę dziecka i jej 32 – letniego konkubenta oraz pięcioletnią siostrę zmarłej dziewczynki. Na miejscu pracował prokurator, patolog i technik kryminalistyki, który zabezpieczył miejsce zdarzenia oraz ślady. Prokurator zlecił sekcję zwłok dziecka i dopiero po niej będą znane przyczyny śmierci dziewczynki – tłumaczy Dagmara Wawrzyniak, rzecznik prasowy piekarskiej policji.

 • cover play_arrow

  Tragedia w Piekarach Śląskich. Nie żyje 2-letnia dziewczynka. Nowe fakty Marcin Hirnyk

W momencie zatrzymania matka dziewczynki była trzeźwa natomiast jej konkubent miał prawie dwa promile alkoholu we krwi. Oboje zostali zatrzymani i jutro zostaną przesłuchani przez prokuratora. – Mogę powiedzieć tylko tyle, że dziewczynka miała na ciele zasinienia, ale nie były to siniaki, które powstały na świeżo, czyli wczoraj lub przedwczoraj. Były to zasinienia starsze. Teraz będziemy czekali na wyniki sekcji zwłok dziecka. Oczywiście nie wykluczamy żadnej wersji tej tragedii, ale więcej będziemy wiedzieli w poniedziałek – dodaje Dagmara Wawrzyniak.

 • cover play_arrow

  Tragedia w Piekarach Śląskich. Nie żyje 2-letnia dziewczynka. Nowe fakty Marcin Hirnyk

Do chwili wezwania policji na miejsce tragedii, nigdy wcześniej nie było zgłoszeń, że w tej rodzinie może dziać się coś złego. – Nie było interwencji pod tym adresem, rodzina nie miała też założonej tzw. niebieskiej karty. Policjanci nie mieli sygnałów, że coś złego dzieje się w tej rodzinie – mówi Dagmara Wawrzyniak.

 • cover play_arrow

  Tragedia w Piekarach Śląskich. Nie żyje 2-letnia dziewczynka. Nowe fakty Marcin Hirnyk

Trwa teraz wyjaśnienie sprawy. Więcej będzie wiadomo po sekcji zwłok dziewczynki i przesłuchaniu matki oraz jej konkubenta. Starsza, pięcioletnia dziewczynka, trafiła pod opiekę Domu Dziecka.

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content