play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Tragedia w Bukowinie Tatrzańskiej. Zerwany dach zabił 3 osoby

today11 lutego 2020

Background

Zmarła 21-latka na którą spadł dach w Bukowinie Tatrzańskiej. Wcześniej zginęła jej matka i siostra. Do wypadku, jak już informowaliśmy, doszło wczoraj przed południem. Wiatr zerwał dach z wypożyczalni nart na Rusińskim Wierchu w Bukowinie Tatrzańskiej i uderzył w 4 osoby. Na miejscu zmarła 15-letnia dziewczyna i jej 52-letnia matka, do szpitala trafiły 3 inne osoby, w tym 21-letnia siostra nastolatki, ich ojciec i 17-letni kuzyn.

– Wypożyczalnia nart, z której sfrunął dach, to była wątła konstrukcja – opisuje Jacek Dyka z Prokuratury Okręgowej w Zakopanem.

 

  • cover play_arrow

    Tragedia w Bukowinie Tatrzańskiej. Zerwany dach zabił 3 osoby Kamil Zatoński

 

Prokurator potwierdził, że wypożyczalnia znajdowała się w tzw. wozie Drzymały. Trwa prokuratorskie śledztwo.

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY:

Tragedia w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie przed godziną 11:00 porywisty wiatr zerwał dach, który przygniótł 4 osoby. 2 z nich zginęły na miejscu, to 52-letnia kobieta i jej 15-letnia córka. Sprawą zajmuje się już prokuratura.

Na miejscu cały czas pracuje załoga Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jak ustalił reporter Radia Piekary, stan 2 pozostałych osób, młodej kobiety i mężczyzny, jest bardzo poważany. W rejonie, gdzie doszło do tragedii wiatr osiągał prędkość do 130 km/h.

Alert RCB

Wczoraj wieczorem Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało alert w sprawie porywstego wiatru. Otrzymały go osoby, które przebywały na terenie województwa dolnośląskiego, opolskiego, podkarpackiego, a także części województwa małopolskiego i śląskiego.

Orkan Ciara

Orkan Ciara zbiera w Polsce swoje żniwo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał niedzielę ostrzeżenie o bardzo silnym wietrze. Alert obowiązywać będzie do godziny 21:00 w poniedziałek. Wiatr osiąga prędkość nawet 180 km/h.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega Polaków przed bardzo silnym i porywistym wiatrem w całej Polsce. W niedzielę, 9 lutego wydano ostrzeżenie dla wszystkich województw w naszym kraju. Województwo śląskie zostało objęte ostrzeżeniem 2 stopnia.

W związku z tym przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Zaleca się dużą ostrożność, śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Jeśli można, należy zostać w domu. Warto również zabezpieczyć wolno stojące przedmioty na naszych balkonach i w ogrodach. Nie należy również parkować pod drzewami.

Do tej pory straż pożarna interweniowała już ponad 1000 razy. Zerwane są linie elektryczne, połamane drzewa, zerwane dachy i uszkodzone domy. Ponadto w nocy odwołano loty z Katowic, Krakowa, Warszawy i Wrocławia.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content