play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Tragiczny wypadek w Katowicach: Kierowca autobusu był na silnych lekach?

today2 sierpnia 2021

Background

Są nowe, oficjalne już  ustalenia dotyczące  okoliczności tragedii, do której doszło w Katowicach. W sobotę rano kierowca wjechał tam w grupę ludzi i śmiertelnie potrącił 19-letnią kobietę.

Do wypadku doszło na ulicy Mickiewicza w Katowicach. Jak wynika z nagrań zamieszczonych w sieci – zaczęło się od bójki kilku osób. Początkowo grupa znajdowała się na chodniku jednak w kolejnych minutach osoby, które brały udział w szarpaninie, zaczęły się przepychać i część z nich była już na jezdni. W tym samym czasie widzimy jak za grupą zatrzymuje się autobus. Kierowca początkowo nie reaguje w żaden sposób i zdawałoby się, że poczeka aż zejdą z jezdni i umożliwią mu dalszy przejazd. W tym czasie na ulicę wbiega kobieta która próbuje rozdzielić szarpiących się mężczyzn. W tym momencie autobus rusza i wjeżdża wprost w stojącą kobietę a następnie odjeżdża.

Na miejscu szybko pojawiła się policja, straż pożarna i karetka. Niestety mimo błyskawicznej reakcji służby stwierdziły zgon 19-letniej kobiety. W tym samym czasie zatrzymany został kierowca autobusu. Podczas przesłuchań miał on tłumaczyć, że przestraszył się tłumu i miał zareagować impulsywnie a 19- letniej kobiety zwyczajnie nie zauważył. Według informacji policji mężczyzna w chwili zdarzenia był trzeźwy. Pobrano jednak dodatkowy materiał do badań by sprawdzić czy 30-latek nie miał w organizmie innych substancji, które mogły wpłynąć na jego reakcję podczas tego zdarzenia.

Jak przekazuje prokuratura badania toksykologiczne potwierdziły, że kierowca autobusu, który śmiertelnie potrącił 19-latkę w Katowicach zażywał leki przeciwbólowe i antydepresanty. Te informacje przekazał dziś Aleksander Duda z katowickiej prokuratury. Potwierdził również, że jutro odbędzie się sekcja zwłok kobiety:

-Trzy leki stwierdzono w badaniu toksykologicznym. Mogę powiedzieć tylko tyle, że były to leki przeciwbólowe i przeciwdepresyjne. Sekcja zwłok została zlecona i również będzie miała ogromne znaczenie z punktu widzenia materiału dowodowego i dalszych czynności. Na tym etapie biorąc pod uwagę, że jest to etap bardzo wstępny ciężko jest określić dalsze czynności w sposób precyzyjny, ponieważ czynności procesowe uzależnione są od aktualnie pozyskiwanych materiałów.

31-latkowi przedstawiono już zarzut zabójstwa i usiłowania zabójstwa dwóch kolejnych osób. Prokuratura Rejonowej Katowice – Północ skierowała wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Decyzją sądu został aresztowany na okres 3 miesięcy. Podejrzanemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

fot.: policja 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content