play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
 • cover play_arrow

  Radio Piekary Radio Piekary

 • cover play_arrow

  Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Tragedia w kopalni Zofiówka. Znane są przyczyny i dokładna siła tąpnięcia

today27 sierpnia 2018

Background

Znana jest wstępna przyczyna tąpnięcia i jego siła. Odbyło się czwarte już posiedzenie komisji badającej wypadek w kopalni Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju. Dotychczas przesłuchano w charakterze świadków i poszkodowanych 43 osoby. Odsłuchano też ponad 350 godzin rozmów zarejestrowanych przez systemy kierownictwa akcji ratowniczej oraz dyspozytorów.

 

 • cover play_arrow

  Tragedia w kopalni Zofiówka. Znane są przyczyny i dokładna siła tąpnięcia Kamil Zatoński

 

Mówi przewodniczący komisji z Wyższego Urzędu Górniczego, Zbigniew Rawicki. – Wykluczono też wpływ robót górniczych na zaistnienie takiego wstrząsu o takiej sile – dodaje Rawicki.

 

 • cover play_arrow

  Tragedia w kopalni Zofiówka. Znane są przyczyny i dokładna siła tąpnięcia Kamil Zatoński

 

Przedstawiciele pozostałych Zespołów, które zakończyły prace, zaproponowali treść wniosków Komisji, wynikających z wykonanych opracowań. Sformułowano wstępnie przyczynę zaistniałego zdarzenia, podkreślając skomplikowaną budową geologiczną złoża, związaną z występowaniem licznych dyslokacji tektonicznych, w szczególności uskoków o dużych zrzutach oraz uaktywnienie się tych uskoków na skutek istotnych zmian stanu naprężeń na ich powierzchniach, wynikających z występujących zaszłości eksploatacyjnych. Kolejne posiedzenie Komisji przewidziano na przełomie września i października br.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content