play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Tragedia w Łebie. Nie żyje 18-letnia dziewczyna ze Śląska

today5 września 2018

Background

Tragedia nad polskim morzem. W trakcie kąpieli w rejonie Łeby utonęła nastolatka, jej kolega jest poszukiwany. Wiadomo, że śmierci uniknęła 18-latka, której na pomoc przyszli przedstawiciele Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa.

 

Nocna kąpiel w polskim morzu okazała się tragiczna dla młodych turystów ze Śląska. Trzy osoby (dwie 18-latki i 20-latek) przyjechały na Wybrzeże i postanowiły wziąć kąpiel po wizycie w klubie nocnym. Jedną osobę udało się uratować – to jedna z 18-latek. Druga dziewczyna została wyciągnięta na brzeg, jednak mimo prowadzonej akcji reanimacyjnej, nie udało się jej uratować. Trwa akcja poszukiwawcza trzeciego członka grupy – 20-letniego mężczyzny. Był poszukiwany wczoraj, jednak działania te musiały zostać przerwane z uwagi na złe warunki pogodowe. Dziś zostały wznowione.

 

Kolejna tragedia nad polskim morzem

 

Wiadomo, że kobiety, które wyciągnięto z wody oraz ich kolega są mieszkańcami Śląska. Grupa przyjechała nad morze z powiatu żywieckiego. Jak przebiegało tragiczne w skutkach zdarzenie? Ustalono, że w Łebie przy falochronie do morza weszły dwie 18-latki i ich 20-to letni kolega. W akcji ratunkowej brał początkowo również przypadkowy przechodzień, który przyszedł nastolatce na pomoc. Rzucił jej koło ratunkowe. Potem ruszył jej na pomoc policjant i wyciągnął dziewczynę z wody. Wówczas nastolatka powiedziała, że w wodzie są jeszcze dwie osoby. Od razu ruszyła akcja ratunkowa, ale przerwano ją o czwartej nad ranem ze względu na fatalne warunki. Zaginiony w morzu chłopak jest wciąż poszukiwany.Do tragedii doszło w miejscu gdzie panują bardzo mocne wiry.

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content