play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Tragedia w Ligocie. W pożarze zginęła kobieta. Trwa śledztwo

today5 marca 2021

Background

Tragiczne skutki pożaru w Ligocie koło Czechowic Dziedzic. Rano strażacy walczyli z ogniem w domu jednorodzinnym przy ulicy Powstańców Śląskich.

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w Ligocie w powiecie bielskim.

Służby zostały powiadomione o wybuchu pożaru w Ligocie około godziny 6.00 rano. W budynku znajdowały się wtedy 2 osoby. Kobieta mieszkająca na piętrze opuściła budynek o własnych siłach i to ona powiadomiła służby. Niestety w czasie akcji gaśniczej na parterze budynku strażacy odnaleźli ciało 73-letniej mieszkanki posesji.

W sumie na miejscu pracowało 6 zastępów strażaków. Sytuację opanowano niespełna dwie godziny temu. Mundurowi z Czechowic-Dziedzic pod nadzorem prokuratora wraz z biegłym z zakresu pożarnictwa ustalają szczegółowe okoliczności, w jakich doszło do pożaru.

Pożar w Jaworzu

Pożar w Ligocie nie był jedynym, jaki wybuchł dzisiejszego poranka. Przed godziną 7.00 służby otrzymały informację o pożarze w Jaworzu przy ulicy Skowronków. W budynku znajdowały się 4 osoby, które opuściły budynek o własnych siłach i nie wymagały pomocy medycznej. Wstępne ustalenia wskazują, że do pożaru doszło w wyniku zapalenia się sadzy w kominie. Dokładne przyczyny wybuchu pożaru ustalają policjanci z komisariatu w Jasienicy wraz z biegłym.

 

Źródło/fot: Śląska Policja

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content