play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Ruda Śląska

Tragiczna śmierć miesięcznego chłopca. Czy tragedii można było uniknąć?

today24 lipca 2020

Background

Tragiczna śmierć miesięcznego chłopca. Czy tragedii można było uniknąć? To pytanie pojawia się najczęściej. Przypomnijmy, że rodzina miała założoną niebieską kartę oraz była objęta nadzorem kuratora.

O tragedii, która rozegrała się w Rudzie Śląskiej pisaliśmy w czwartek. Miesięczny chłopczyk został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Katowicach, gdzie lekarze kilka godzin walczyli o jego życie. Niestety, okazało się, że obrażenia dziecka były zbyt poważne – chłopczyk zmarł. Lekarze zaobserwowali na ciele niemowlaka ślady maltretowania, o czym niezwłocznie powiadomili policję, która zatrzymała rodziców. Jak się okazało, pod opieką rodziców przebywała również 14-miesięczna siostra chłopca. Dziewczynka została odebrana rodzicom i przekazana tymczasowym opiekunom.

Zgodnie z relacją rudzkiej policji, rodzina była znana mundurowym. Ojciec chłopca posiada przeszłość kryminalną. Przypomnijmy również, że  rodzinie założono niebieską kartę i objęto nadzorem kuratorskim.

29-letnia matka i 30-letni ojciec zostaną dziś przesłuchani. Sprawę przejęła Prokuratura Okręgowa w Gliwicach. Śledczy przesłuchują świadków. Trwa ustalanie przyczyn oraz przebiegu zdarzenia. Podjęto również decyzję o przeprowadzeniu sekcji zwłok tragicznie zmarłego chłopca, w celu ustalenia bezpośredniej przyczyny śmierci.

Sprawą zainteresował się również wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, który zlecił gruntowne zbadanie sprawy rodziny, w której doszło do tragedii, w tym również sprawdzenie działań kuratorskich.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content