play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Tragiczne skutki pożaru w Wodzisławiu. Płonęła też hala w Studzienicach

today26 kwietnia 2021

Background

Dwie osoby zginęły w pożarze domu rodzinnego, który nad ranem wybuchł w Wodzisławiu Śląskim. W niedzielę płonęła  hala w Studzienicach koło Pszczyny.

Tuż przed 5.00 rano zapalił się dom jednorodzinny przy ul.Młodzieżowej. Na miejsce przyjechali strażacy – podczas gaszenia ognia w jednym z pomieszczeń znaleźli dwóch mężczyzn. Wyciągnięto ich na zewnątrz, rozpoczęto reanimacje i wezwano pogotowie. Niestety, nie udało się im już pomóc. Łącznie z ogniem walczyło 7 jednostek straży – są jeszcze na miejscu, pożar został już opanowany. Prawdopodobnie w budynku nie było innych osób.

Przez całą niedzielę trwała akcja strażaków w Studzienicach (pow.pszczyński) . Kilkanaście zastępów gasiło pożar hali produkcyjno-magazynowej. W środku były m.in. materiały chemiczne, stąd na miejsce skierowano także pluton ratownictwa chemicznego. Dym widać było z odległości kilku kilometrów. Obyło się bez ofiar. Spłonął dach hali, strażacy skupili się na ratowaniu pomieszczeń oraz zabezpieczeniu składowanej w środku chemii gospodarczej i materiałów drewnianych. Ruszyło ustalanie okoliczności i przyczyn obu zdarzeń.

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content