play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Tragiczne zdarzenie nad wodą. W zbiorniku Rogoźnik utonął mężczyzna

today2 lipca 2020

Background

Tragiczne zdarzenie nad wodą. W zbiorniku Rogoźnik utonął mężczyzna. Na miejscu bardzo szybko pojawiły się służby, 34-latka wyłowiono z wody i rozpoczęto reanimację, która niestety nie przyniosła zamierzonego efektu.

Wakacje jeszcze na dobre się nie rozpoczęły, a już mamy tragiczne zdarzenie nad wodą. W zbiorniku Rogoźnik utonął 34-latek z Bytomia. Na miejscu pojawili się strażacy ze specjalnej grupy nurkowej, którzy zostali wezwani na miejsce, po tym jak pojawił się sygnał o osobie, która weszła do wody, ale już z niej nie wyszła:

 – Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Bytomia została zadysponowana do zdarzenia na zbiorniku wodnym „Rogoźnik”. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, nurek w asekuracji dokonał przeszukania miejsca wskazanego przez świadków. Po około 10 minutach osoba poszukiwana została odnaleziona i wyciągnięta na brzeg oraz przekazana obecnemu na miejscu zespołowi ratownictwa medycznego, który podjął działania resuscytacyjne – tłumaczy Wojciech Krawczyk z bytomskiej straży pożarnej.

 Niestety reanimacja nie przyniosła efektu i wezwany na miejsce lekarz stwierdził zgon 34-latka. Na miejsce wezwano prokuratora. Śledczy ustalą teraz, w jakich okolicznościach doszło do tragicznego zdarzenia.

 

foto: Wikipedia/Adrian TyncPraca własna

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content