play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Tragiczny w skutkach karambol na A4

today17 maja 2022

Background

Od wielu godzin trwa usuwanie skutków tragicznego wypadku do którego doszło na autostradzie A4 w rejonie Kleszczowa.

Na jezdni do Wrocławia zderzyły się cztery samochody ciężarowe – jedna osoba zginęła, jedna jest ranna – droga początkowo została zablokowana – teraz ruch odbywa się po zwężeniu.

Tragiczny w skutkach karambol na A4

Dziś tuż przed godziną 2.00 w nocy na 298. kilometrze autostrady A4 w stronę Wrocławia doszło do zderzenia ciężarówek. Dwa samochody ciężarowe stały na pasie awaryjnym, kiedy na jedną z nich najechała trzecia, a w nią uderzyła kolejna. Jeden z kierowców zginął na miejscu. Na miejscu wciąż mają miejsce poważne utrudnienia.

Policjanci podają szczegóły zdarzenia

Wstępnie ustalono, że 43-latek kierujący zestawem marki Renault najechał na tył stojącego na pasie awaryjnym samochodu ciężarowego marki Volvo wypełnionego ładunkiem drewna opałowego, który prawdopodobnie uległ awarii. Z kolei w Renault wjechała nadjeżdżająca Scania. Niestety, kierowca tego ostatniego pojazdu zginął na miejscu. Ranny kierowca ciężarowego Renault trafił do szpitala, gdzie transportował go śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na miejscu nadal pracują policyjna ekipa dochodzeniowo-śledcza i prokurator, wezwano też biegłego od rekonstrukcji wypadków drogowych.

Wyjaśnieniem przyczyn i okoliczności tego karambolu zajmuje się Komenda Miejska Policji w Gliwicach.

Źródło i zdjęcie: KMP Gliwice

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content