play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Tragiczny wypadek na DK 88. Kierowca usłyszy dziś zarzuty?

today24 sierpnia 2020

Background

To on mógł doprowadzić do weekendowej katastrofy na drodze krajowej numer 88 pod Gliwicami. Prawdopodobnie dzisiaj gliwicka prokuratura przesłucha kierowcę samochodu osobowego. Przypomnę, w zderzeniu busa z autokarem zmarło dziewięć osób, siedem zostało rannych.

Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że bus jadący od Gliwic w stronę Wrocławia przewrócił się na jezdnię i sunąc po niej znalazł się na przeciwległym pasie ruchu. Wtedy w dach Renault Trafic wjechał autokar. Siła tego uderzenia była tak duża, że bus został całkowicie zmiażdżony. Niestety zginęły wszystkie osoby, które podróżowały busem – łącznie 9 osób – mówiła Magdalena Szust z katowickiej policji.

Ofiary to pięciu mężczyzn i cztery kobiety w wieku od 23 do 59 lat.

Z tych dziewięciu osób siedem to mieszkańcy województwa podkarpackiego, jeden mieszkaniec województwa lubuskiego oraz jeden obywatel Słowenii. Poszkodowanych zostało również siedem osób w autokarze. Są to głównie mieszkańcy województwa śląskiego, Rudy Śląskiej – wylicza wojewoda śląski, Jarosław Wieczorek.

Wstępne ustalenia mówią, że 67-letni kierowca próbował wyprzedzić jadący przed nim autokar. Kierowca busa który jechał z naprzeciwka zjechał na pobocze, żeby uniknąć zderzenia. Pojazd wpadł jednak w poślizg, przewrócił się i uderzył w nadjeżdżający autokar.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content