play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Trajką dookoła Polski. Podroż rozpocznie się niebawem

today23 czerwca 2022

Background

„Trajką dookoła Polski” to projekt realizowany przez Łukasza Wilińskiego. Niepełnosprawny mieszkaniec Katowic, jak przyznaje, stawia sobie kolejne cele do osiągnięcia. Co zaplanował tym razem?

Niepełnosprawny mężczyzna wjeżdżał już na Górę Żar, Równicę i Gubałówkę. Tym razem zadanie jest jeszcze trudniejsze.  Plan miesięcznej podróży robi wrażenie, a patronuje jej Radio Piekary.

Trajką dookoła Polski – jakie miejsca odwiedzi Łukasz Wiliński?

Plan podróży rozpoczynającej się w Cieszynie obejmie między innymi Żywiec, Duklę, Przemyśl, Białą Podlaską, Gdańsk, Wolin czy Karpacz, by zakończyć się w miejscu startu. Szczegóły opisane zostały na stronie internetowej zrzutka.pl.

Jakie cele przyświecają tej podróży?

Nieustraszony podróżnik, który ma za sobą już 24-godzinną jazdę, podczas której robił jedynie przerwy na to, co niezbędne, dzieli się swoją historią:

Mimo zwiększonych wydatków na budżet osoby niepełnosprawnej (leki, rehabilitacja czy wizyty lekarskie) nigdy nikogo nie prosiłem o pomoc finansową.W moim życiu tylko dwa razy ktoś samodzielnie mi ją okazał. Pierwszy raz w latach 80-tych, gdy koniecznie chciałem pójść na koncert Jeana Michela Jarre i przy kasie „zabrakło” mi na bilet (mimo oszczędzania każdej złotówki jaką dostawałem od krewnych), to całkowicie obca osoba z kolejki dołożyła brakującą kwotę. No i teraz przy zakupie trajki, znajomy znalazł firmę, która zaoferowała kupno tego wymarzonego sprzętu. Trajka częściowo pomaga likwidować bariery w poruszaniu się – czytamy na stronie zrzutki.

Mężczyźnie w trakcie podróży towarzyszyć będzie grupa znajomych, a plan zakłada pokonanie 100 kilometrów dziennie. Ważne jest jednak to, by być niezależnym, co sprawia, że ważne jest wynajęcie kampera, a nie jest to mały wydatek. Chodzi o to, by w takim domu na kołach wykonywać codzienną toaletę, a dodatkowo przeżyć wyjątkowy, wymarzony urlop. Koszty wynajmu są, jak przyznaje sam zainteresowany, ogromne:

Niestety koszt wynajmu takiego pojazdu wynosi ok. 500 zł za dobę ! Zważywszy, że objazd Polski potrwa ok. 35 dni to ogólna kwota jest (przynajmniej dla mnie) ASTRONOMICZNA !!! – czytamy na stronie zrzutki.

Sam zainteresowany podkreśla, że ma świadomość, że potrzebujący, którzy decydują się na założenie zrzutki, mają na celu znacznie ważniejsze, jak sam określa, cele, ale informuje równocześnie, iż spełnienie marzenia jest dla niego bardzo ważne:

Zdecydowałem się na taki krok, jak ta zbiórka. Zdaję sobie sprawę, że zwykle zbiera się na ważniejsze rzeczy, takie jak leki czy zagraniczne operacje ratujące życie, więc nie będę miał nikomu za złe jeśli nic nie wpłaci, ale z drugiej strony dla mnie to jest wyzwanie, które (mam nadzieje) rozpocznie się 1 lipca 2022 roku. Będzie to moja podróż życia !!!

Celem jest osiągnięcie kwoty 30 tysięcy złotych i osiągnięcie zamierzonego pułapu jest coraz bliżej, ale czasu jest coraz mniej, więc istotne jest zdecydowane działanie. Informacje dotyczące podróży znajdują się w mediach społecznościowych: Trajką dookoła Polski.

Jako patron medialny wydarzenia zachęcamy do wsparcia zbiórki i kibicujemy podróżnikowi w jego dokonaniach!

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content