play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Tramwaje: tymczasowe zmiany w rozkładach jazdy. Roboty na liniach w Chorzowie, Katowicach i Sosnowcu

today26 września 2020

Background

Dobiega końca budowa Centrum Przesiadkowego „Brynów” w Katowicach. W ostatnim etapie, konieczne jest pięciodniowe wstrzymanie ruchu tramwajów. Z kolei przez dwa tygodnie nie będą kursować tramwaje między Sosnowcem a Będzinem – tutaj prowadzony jest kolejny etap przebudowy torowiska.

W związku z pracami budowlanymi w rejonie Centrum Przesiadkowego Brynów w ostatnim etapie likwidowane będą rozjazdy technologiczne, dzięki którym przez ostatnie miesiące utrzymywana była komunikacja tramwajowa (wagonami dwukierunkowymi do tymczasowego przystanku Brynów Huberta).

– Wstrzymanie ruchu tramwajowego daje nam możliwość przeprowadzenia także prac modernizacyjnych fragmentu torowiska od przejazdu przez ul. Huberta do włączenia się w zakres budowanego węzła przesiadkowego. Prace te wykonane zostaną jednocześnie z likwidacją rozjazdu technologicznego, mówi Andrzej Zowada, rzecznik Tramwajów Śląskich SA.

 

Od soboty (26 września) do środy (30 września), wstrzymany będzie ruch tramwajowy na odcinku: Katowice pl. Miarki – Brynów Huberta. Tramwaje linii 16 będą kursować w skróconej relacji: Katowice Wełnowiec pl. Alfreda – Katowice pl. Miarki. Uruchomiona zostanie przez ZTM autobusowa komunikacja zastępcza oznaczona jako T-16 na trasie: Brynów Huberta – Katowice pl. Miarki – Brynów Huberta z częstotliwością co 10 minut.
Jednocześnie od soboty, tramwaje linii 43 będą kursować w relacji: Katowice Słoneczna pętla – Chorzów Batory zajezdnia, a dla linii nr 13 zmieniony zostanie rozkład jazdy.

 

 

Mocno zaawansowane są również prace modernizacyjne torowiska tramwajowego wzdłuż ul. Będzińskiej w Sosnowcu. Tu także ostatnim elementem jest likwidacja rozjazdów technologicznych w rejonie pętli Będzińska, wykonanie stałych odcinków torów oraz przeprowadzenie prac sieciowych. Niezbędne jest wstrzymanie ruchu tramwajowego między Będzinem a Sosnowcem. ZDo 11 października 2020 r. nastąpią więc zmiany:

– tramwaje linii nr 21 będą kursować w relacji: Będzin Osiedle Zamkowe pętla – Dąbrowa Górnicza Tworzeń Huta Katowice;
– tramwaje linii nr 24 i 26 będą kursować w stałych relacjach, jednak kursy wyjazdowe i zjazdowe realizowane będą z/do zajezdni w Katowicach Zawodziu;
– tramwaje linii nr 27 będą kursować w relacji: Sosnowiec Milowice pętla – Sosnowiec Kazimierz Górniczy pętla;
– tramwaje linii nr 28 będą kursować wg zmienionego rozkładu jazdy na trasie: Dąbrowa Górnicza Tworzeń Huta Katowice – Dąbrowa Górnicza Urząd Pracy pętla z wydłużeniem wybranych kursów do przystanku Będzin Osiedle Zamkowe pętla.

ZTM uruchomił autobusową komunikację zastępczą, oznaczoną jako T-21 i T-27 w relacji okrężnej, na trasie: Będzin Osiedle Zamkowe pętla – Sosnowiec Dworzec PKP – Sosnowiec al. Zwycięstwa – Będzin Osiedle Zamkowe pętla.

Niezależnie od robót w Katowicach i Sosnowcu , w sobotę, prowadzone są prace sieciowe na ulicy Katowickiej w Chorzowie, co powoduje zmiany w rozkładach jazdy tramwajów z/do Bytomia (6, 19).

źródło/foto: Tramwaje Śląskie

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content