play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Trend odwrócony? Poniżej 10 tysięcy nowych przypadków SARS COV2. Ciągle dużo zgonów

today24 kwietnia 2021

Background

Nareszcie wyraźniejszy spadek – już poniżej 10 tysięcy nowych zakażeń. Opublikowany w sobotę przed południem raport resortu zdrowia zdaje się potwierdzać odwrócenie epidemicznego trendu – 9 505 przypadków sars cov2 za poprzednią dobę. Niestety ciągle ponad 500 zgonów osób zakażonych. Wykonano przeszło 60 tysięcy testów.

Śląsk ciągle w czołówce niechlubnego zestawienia, choć i tu stwierdzono nieco mniej nowych przypadków koronawirusa –  1555 . Do tego ponad 100 zgonów w związku z covid19.

Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa wciąż bardzo niepokoi tych, którzy liczą na szybsze wyhamowanie III fali epidemii. Na Śląsku od kilku dni ta wielkość nie spada poniżej 100 przypadków. Jak wynika z danych ministerstwa zdrowia, tylko w kwietniu w woj. śląskim na COVID-19 zmarło 1 600 osób. Także w Katowicach statystyki Urzędu Stanu Cywilnego jasno pokazują: liczba zgonów już od bardzo dawna nie była tak wysoka. Mirosław Kańtor, kierownik USC mówi, że to najwięcej zgonów w powojennej historii Katowic. Jest to związane również z tym, że funkcjonuje tu szpital tymczasowy w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. W grudniu zanotowano 600 zgonów, w marcu 770. W kwietniu ta ostatnia liczba została już przekroczona, wynika ze słów kierownika USC. Zdarza się, że przed budynkiem ustawiają się kolejki osób załatwiających sprawy związane ze zgonem bliskich.

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content