play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Trudna sytuacja w katowickim hospicjum. Wolontariusze proszą o pomoc

today27 października 2020

Background

Trudna sytuacja w hospicjach. Wolontariusze proszą o pomoc. Nie mogą prowadzić kwest ani kiermaszy w terenie. Tymczasem wydatki na bieżące potrzeby placówek zwiększają się. Tak jest na przykład w Archidiecezjalnym Domu Hospicyjnym w Katowicach.

Z powodu epidemii koronawirusa Archidiecezjalny Dom Hospicyjny od wiosny 2020 r. nie może prowadzić działań ,,w terenie”. Kiermasz wielkanocny, Pola Nadziei, a teraz – kwesta 1 listopada nie mogą się odbyć w tym roku. Hospicjum jednak nadal działa, opiekując się pacjentami w ich domach i stacjonarnie: –  Staramy się, żeby opieka dla naszych pacjentów była bezpłatna, jednakże kontrakt z NFZ nie pokrywa wszystkich wydatków. Ponadto wzrosły potrzeby i koszty związane ze środkami ochrony indywidualnej.- mówią wolontariusze.

Hospicjum, pomimo nieobecności ,,na zewnątrz” nadal jednak można pomóc. Każda wpłata na konto to teraz ,,wirtualna puszka, z której środki zostaną przeznaczone na pomoc osobom w stanie terminalnym. To podarowanie kolejnego dnia  bez bólu dla pacjenta z nowotworem, kolejne kilometry pokonane w drodze do pacjenta czy  kolejny dzień wytchnienia dla rodzin, których bliscy są w hospicjum stacjonarnym …

Szczegółowe informacje o tym jak można pomóc dostępne są na stronie hospicjumcaritas.pl w zakładce „pomóż nam pomagać”.

/zdjęcie poglądowe 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content