play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Trwa budowa zachodniej obwodnicy Gliwic. Utrudnienia dla kierowców

today13 lutego 2020

Background

Trwa budowa zachodniej obwodnicy Gliwic. Miasto w odpowiedzi na potrzeby mieszkańców rozpoczęło budowę zachodniej obwodnicy Gliwic. W tej chwili prace związane z podbudową pod przyszłą trasę są już zakończone.

Prace przy budowie intensywnie trwają. Za drogowcami już m.in. roboty ziemne w rejonie ulic Daszyńskiego i Wójtowskiej, związane z przygotowaniem podbudowy pod przyszłą trasę oraz prace brukarskie na wyspach dzielących i powierzchniach przejezdnych w rejonie skrzyżowania z ul. Ku Dołom.

To nie wszystko – trwa budowa konstrukcji pod ekrany akustyczne, kontynuowane są prace przy umacnianiu rowu wzdłuż drogi serwisowej, a na ul. Rybnickiej układana jest podbudowa z kruszywa na przyszłej drodze rowerowej. Drogowcy zapowiadają, że na czas prowadzonych tam prac ruch na wylotówce z miasta nie zostanie zamknięty. Kierowcy pojadą powstałym już by-passem drogi wzdłuż ul. Rybnickiej.

W najbliższych dniach planowane jest rozpoczęcie robót związanych z budową włączenia zachodniej obwodnicy miasta do ul. Daszyńskiego. Przewidziano tymczasową organizację ruchu i wahadło na około 200-metrowym odcinku ul. Daszyńskiego.

źródło: gliwice.eu
zdjęcie: archiwum ZDM Gliwice 

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content